Doğal Makyaj Önerileri

Hayriye Koz
11 Aralık 2018
Yorum Yok

Kadınlar, her zaman güzelliklerine ve bakımlarına önem verirler. Kadınların gerçekleştirdiği düzenli bakımların en önemlisi ise makyajdır. Makyaj sayesinde, kadınlar kendilerini çok daha güzel hissetmektedir. Görünüş olarak kendisine güven veren kadınlar, sosyal yaşantılarında ve iş yaşamlarında çok daha pozitif bir enerji yayarlar.Kadınların makyaj uygulamaları, girecekleri ortama göre değişiklik gösterecektir. Doğal makyaj, makyaj yapmanın en minimal şekildeki uygulamalar sayesinde olmasından kaynaklanır. Sadelik ve doğal güzelliğin ön planda olduğu doğal makyaj tekniklerinde, gündüz vakitlerinde sade tonlar tercih edilir.Kadınların güzellikleri, doğal makyaj teknikleriyle çok daha ön plana çıkartılır. Dudaklar hafif bir rujla süslendirilirken, fondöten ve rimeller en az seviyede kullanılmaktadır.

Doğal Makyaj Oluşturmanın Adımları

Doğal makyajda, ince fakat etkili makyaj teknikleri uygulanmaktadır. Makyajın başarılı ve sağlığa etkilerinin aza indirilmesi için, genel olarak cilt temizliğinden başlamak gerekir. Doğru bir yüz temizleyici ile makyajın altyapısının oluşturulması önemlidir. Cildin yatıştırılması için nemlendirici sürdürülmesi gerekmektedir. Ardından yarım saat kadar beklenmesinden sonra, bir miktar fondöten sürülmesi gerekir. Parmaklar, fondötenin doğal bir görünüm kazandırması için önemli bir teknik olacaktır. Göz makyajında, krem renk tercih edilmelidir. Bu tercih sayesinde, göz kapaklarına uygulanan farlar aslında doğru bir teknikle yedirilmelidir. Dış kısımdan iç kısma doğru sürülecek farlar, renk koyuluğu istenirse iki tur olarak gerçekleştirilebilir. Yüzün yapısı ve duruşu, far sürmenin tekniğini değiştirebilecek kadar önemli bir durumdur.

Dudaklar, Kirpikler ve Son Detaylar

Dudak çevresinin uygun renkli bir kalemle çizilmesi gerekmektedir. Ruj kalemi tonlarına yakın olan bir ruj rengi, doğal görüntünün stabil kalmasını sağlayacaktır. Rujun daha kalıcı olması için de, kalemden sonra ruj sıralamasının uygulanması gerekmektedir. Dudakların ardından kirpiklerin yapışmasını engelleyecek bir rimel tercihi yapmak gerekir. Kirpiklerin tek tek ayrılmasını sağlayan rimeller, hafifçe dolgunlaştıracak bir özelliğe sahip olmalıdır. Eyeliner ise doğru bir teknikle göz çevresine uygulanmalıdır. Kadınların göz şekillerine göre eyeliner sürme uygulamaları değişiklik gösterebilir. Makyajın daha doğal ve parlak olmayan bir görüntüye sahip olması içinse bronz allıklar ve bronz renk veren pudralar tercih edilebilir.

Bunu da seversin  Ayak mantarı ve kokusuna çözüm: Sihirli kına karışımı
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim