Doğum Sonrası Kiloları Kolay Bir Şekilde Vermek

Hayriye Koz
25 Kasım 2018
Yorum Yok

Hamilelik süreci, kadınlar için çok eşsiz duyguların yaşandığı bir süreçtir. Bu dönemde anne olmanın o güzel hissinin yanında, sorumluluk ve aidiyet duygusunun da yaşandığı görülmektedir. Anneler, hamilelik dönemlerini dikkatli bir şekilde geçirmelidir. Çünkü hamilelik döneminde psikolojik ve fizyolojik birçok yenilik, kadın vücudunda meydana gelmektedir. Ebeveynler hamilelik döneminde birbirine destek olmalı ve annelerin moralinin her zaman yüksek olması sağlanmalıdır. Çünkü annelerin morali, aslında bebeğin sağlığını da etkileyecek kadar önemli bir detaydır. Hamileliğin başarılı bir şekilde atlatılmasından sonra, annelerin bedenlerini yeniden yapılandırmaları isteği ortaya çıkar. Hamilelikte alınan kilolarını vermek isteyen kadınlar, bunun için birkaç farklı yöntem izlemelidir.

Kilo Verirken Bebek Sağlığını İhmal Etmemek

Bebeklerin doğumundan sonra annelerin kilo verme isteklerini uygulamaya başlamadan önce bazı detayları bilmesi gerekir. Hamilelik döneminde ayda 2 kilonun üzerinde kilo vermek önerilmez. Çünkü kilolardan kurtulmak istenirken, bebeklerin anne sütünde ihtiyaç duyacakları vitamin ve minerallerin de vücuttan ayrılma riski bulunmaktadır. Aynı zamanda hızlıca verilen kiloların, bebeğin gelişimindeki düzensiz zamanlarda hemen alınacağı da unutulmamalıdır. Anneler, bebeklerinin gelişimi için sürekli olarak protein ve demir değerlerini korumalıdır. Çünkü bu değerlerdeki düşüşler, bebeklerin gelişiminden önemli bir eksiklik yaratacaktır.

Doğum Sonrasında Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Doğum sonrasında anneler, öncelikle kendilerine ulaşabilecekleri bir hedef belirlemelidir. Kilo verme sürecinde her gün yenilen besinleri not almak, kalori hesaplamaları açısından çok önemlidir. Yemek yeme seansları arasındaki sıklık, kilo vermenin en püf noktalarından bir tanesidir. Doğum sonrasında sık ve düzenli yapılacak öğünler, vücudun belirli bir düzene girerek daha çabuk yağ yakmasını sağlayacaktır. Beslenme öğünleri oluşturulurken, bebeğin sağlığını düşünerek doğru besin tercihleri yapılması gerekir. Doğum sonrası kilo vermek için öğünlerde %55 oranında karbonhidrat, %15 oranında protein ve %30 oranında ise organik yağlardan oluşan bir planlama gerçekleştirilmelidir. Diyet zamanında bol su içmek, ödemlerin atılmasının en büyük yardımcısı olacaktır. Bunun dışında ise protein miktarının düzenli ve doğru ölçüde alınması gerekir. Çünkü protein miktarındaki düşüş, anne sütünün kalitesini aşağılara çekecektir.

Bunu da seversin  Sütlaçlı sakız
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim