Hamilelikte mide bulantısı yaşayan annelerin çocukları daha zeki oluyor

Annekaz
2 Mayıs 2019
Yorum Yok

Hamilelik muhteşem bir olay, ama o sabah bulantıları! Her kokuyu alan burnumuz ile hemen her şeyden tiksinen korkunç kadınlara dönüşüyoruz. Yapılan bir araştırmaya göre Hamilelikte mide bulantısı yaşayan annelerin çocukları daha zeki oluyor!

Hamilelik bulantısı zeki çocuk demek!

Yayınlanan bilimsel makaleye göre Hamilelikte mide bulantısı zeki çocuklara işaret dahası da var mide bulantısı ne kadar şiddetli olursa bebek o kadar zeki oluyormuş! jpeds.com’da yayınlanan çalışma 1998-2003 yılları arasında hamile kalan 121 kadını ve çocukları incelenmiş. ve çocukların IQ düzeyleri 3-7 yaşları arasında test edilmiş..

Sabah bulantısı sağlıklı hamilelik demek

Daha önceki araştırmalarda sabah bulantıları yoğun olanların düşük ihtimalinin daha az olduğu söylenmişti bu araştıma ise direkt doğan bebekle ilgili. Sinir bozucu sabah bulantılarınin nedeni koryonik gonadotropininin artması olarak görülüyor sabah bulantısı yaşayan annelerin çocukları testlerden daha yüksek puan almış. Bulantının neden olduğu Koryonik gonadotropin daha iyi bir beyin gelişimi sağlıyor.

Hamileliğin tadını çıkarın

Bu araştırma hamileliğin ilk haftası ve 14 -16 haftasına kadar bulantı yaşayan ve yaşamayan anneler ve bebekleri üzerine bir araştırma ne kadar ciddiye alınmalı bilmiyorum ama siz bulantılı ya da şişlerle dolu bir hamilelik geçirin inanın hepsi geçecek kucağınıza aldığınız bebek her şeye değecek.. mutlu olun pozitif olun..

Bunu da seversin  Kremalı Milföy tatlısı
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim