Piyasadaki yulaf kepekleri

Annekaz
26 Şubat 2014
2 Yorum

Dukan Diyeti bu kadar popüler olunca tabi inanılmaz bir piyasa da oluşuyor yıllardır kimsenin bilmediği hatta ticari değeri bile çok az olan yulaf kepeği şimdi çok popüler. Dukan Diyeti yapıp zayıflayanlar bile yulaf kepeğini neredeyse hayatlarının bir parçası yapmak zorundalar. Atak devresinde günde 1,5 kaşık ile başlayan yulaf kepeği tüketimi Seyir dönemi ile beraber 3 kaşığa çıkıp artık sürekli kullanılıyor. Yulaf Kepeğinin bir paketi aşağı yukarı 5 lira. Çeşitli markaları var. Fakat her yulaf kepeği diye satılan da orijinal yulafın kepeği değil ya kepek değil ya içinde karışım var.

yulaf-kepeği

Yulaf kepeği alırken tabi görmek çok önemli ama paketler kapalı bazen açtığınızda hayal kırıklığına uğrayabiliyorsunuz. Bu resimlerdeki yulaf kepeğine benzemiyor diyebiliyorsunuz tabi en geç bir kaç denemeden sonra yulaf kepeğinizi bulacaksınız ama kepek kepekdir ne fark eder diye düşünmeyin

Yulaf kepeğinin protein açısından değeri yüksektir gluten miktarı çok azdır

Yulaf kepeği un kadar olmasa da mesela buğday kepeğine nazaran daha su tutucudur özlü hamurlar yapılabilir mesela sadece buğday kepeği ile krep yapmak çok zor içine mutlaka ya galeta tozu ya da un katmak gerekiyor..

Mikro çekim yaparak yulaf kepeklerini fotoğrafları ile tanıtmak istedim..

yg-karisimFotoğraftaki Yulaf kepeği ve galeta karışımı içinde tabi ki gluten var yasak değil ama orijinal yulaf kepeği de değil. Krep ve ekmek yapmak için çok uygun düzgün bir görünümü var..

yulaf-öğütülmüşBu da yine piyasada yulaf kepeği diye satılan bir ürün ama öğütülmüş yulaftan başkası değil.. Dukan da kurabiye yapımı için kullanılabiliyor ama yulaf kepeği ile alakası yok..Konserve tipi satılan tanınmış bir markanın iddiasına göre Yulaf Kepeği..

orijinal-yulaf-kepeğive karşınızda orijinal yulaf kepeği galetalı karışım gibi pürüzsüz değil buğday kepeği gibi çok hafif de değil gördüğünüz gibi bal rengimsi bir karışım. Çiğ tüketildiğinde tadı fena değil ama krepini daha çok seviyorum..iki üç tane yulaf krebi yapıp dolabta hazır tutuyorum böylece her gün krep yapmıyorum.. değişik tarif olarak Dukan Krakerleri yapıp bayıla bayıla yemiştim..

Bunu da seversin  Dukan Diyetim ve sütlü sarımsaklı şiş kebap

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Desen dedi ki:

    Peki orjinal yulaf kepeği hangi markanın ve nerden temin edebiliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim