Dünyada ve Türkiye’de annelik izni

Annekaz
3 Aralık 2009
5 Yorum

Length of Maternity Leave around the World

Türkiye’de çalışan annelere verilen ücretli yasal izin 112 gün, dünyada rekor ise 480 gün ile İsveç ahh gıpta etmemek ne mümkün anneye en güzel hediye bu olsa gerek :)

Bunu da seversin  Tahta takı büstü
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. KelebekGibi dedi ki:

  Burada daha fazla yani Viyana'da, ben kizima hamilelikte hatta isten ayrildim izne daha 2 aylik bile hamile degilken, maasimiz bruttosunu aldim hatta daha fazlasini normalden, bu doguma kadar böyleydi. Dogumdan sonra cocuk 2 yasina gelene dek izinli anneler burada ;) Kendileri daha kisa isterlerse tabiki o takdirde erken ise baslayabiliyorlar, is yeri kabul ederse 2 bucuk yilda olabiliyor ;) Ben 2 yil kaldim mesela izinde.
  Sevgiler

 2. sarıgül dedi ki:

  ay ikinci çocuğuma isveçe mi gitsem ne yapsam:)benim 112nin yarıdan fazlası tatile geldi bitti kullanamadım bile:(

 3. Acqua dedi ki:

  gerçekten de özeniyor insan..112 gün yasal ama birçok kurumsal olmayan firmada bu yasal izne bile izin verilmiyor. ne acı….

 4. DryThyme dedi ki:

  Bulgaristandaki annelik izni 24 ay. Ilk 12 ay anne 90% maasini aliyo(sigortasinin odendigi maasin yuzde 90 yani) sonraki 12 ayda ise donme hakki var ama eger isterse bebegine bakip sadece asgari ucreti aliyo. 24 ay dolunca eger isterse daha 12 ay izin odemesiz kullanabilir yani toplam 3 sene :)

 5. Anne Kaz dedi ki:

  oh yani bulgaristan da anneler çok şanslı :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim