Duvar boyama sanatı

Annekaz
6 Kasım 2012
1 Yorum

Duvar boyama derken baya badana boyadan bahsediyorum aslında hani manzara resimleri grafitiler falan değil. Duvar boyarken genelde sadece bir renk seçilir ve o boya duvarla fırça ile sürülür mesela benim duvarlarım bambu renginde seviyorum, şimdi değişik rulolarla boyutlu efektler verilebiliyor ben pek beğenmiyorum, ama yukarıdaki çalışmayı görsem aa ne kadar güzel olmuş nasıl yaptınız der fotoğraf makinesine yapışırdım.

Böyle kahvemsi hardalımsı bir renk seçmezdim sütlü kahve hoş olurdu hatta belki siyah.. ya da simli boyalar da olabilirdi. Ev de korunda genelde ihmal edilen duvarla böyle bir yöntemle hem modern hem de kendine özgü olabilirdi tıpkı salon tablosu gibi.

Duvarı böyle boyamak için önce kendinize geometrik bir düzen seçip duvarı ince bir fırçayla boyamanız gerek.. aşağıdaki gibi

Sonra boyadığınız alanların üzerinden maskeleme bandı çekip , duvarı istediğiniz renge boyayıp tamamen kaptmanız gerekecek. Aşağıdaki gibi

vee sonra size  duvardan maskeleme bantlarını çekip ortaya harika  bir tasarım çıkartıp bunu ben yaptım aferim bana ne güzel de yaptım demek kalıyor :) Tabi duvar boyama bu kadar şairene ve sanatsal değil bunun akan damlayan boyası var, pis kokusu var, ortalığın batması var.. iki kere düşünün derim :)

KAYNAK

 

Bunu da seversin  Bardaklardan şık mumluk takımı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. love and smile dedi ki:

    Ben de oğlum birazcık büyüsün bir köşe vericem duvarda ona..istedği gibi boyasın :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim