Desenli, simli renkli duvarlar!

Annekaz
21 Şubat 2015
7 Yorum

Bahar temizliği planlarınızda ev boyama varsa ve klasik tek renk duvarlardan sıkıldıysanız bu alternatif duvar boyama dekorasyon fikirlerine bakmalısınız!

Çizgili duvarlar!

Bir birine yakın ya da zıt tonlarda çizgilerle duvarlarınızı renklendirebilirsiniz.. Burada çok fazla seçenek var  benim favorim tek duvara yapılan boyuna renkli çizgiler! Bu çalışmayı bantlarla yapabilirsiniz, aşağıdaki turkuaz ve altın detaylı çalışma bir duvar için oldukça gösterişli.

Büyük harflerle önemli mesajlar

Bu bu aralar çok moda! Dekorasyona özel mesajlar eklemek isteyenlerin büyük harflere ihtiyaçlar olacak bunun için öncelikle kendinize bir mesaj seçmelisiniz bu isim de olabilir evlendiğiniz tarih, ya da çocuklarınızın ismi ya da güzel bir söz önce bunu belirleyin sonra printerdan harfleri çıkarıp oyarak kesin duvara iz bırakmayan bantlarla yapıştırın bir süngerle hafif boya alarak yumuşak dokunuşlarla bastırarak oyduğunuz harfin içine boyayın. Tabi el yazınıza güveniyorsanız bu içi kesik uçlu bir fırça ile halledebilirsiniz..

Koyudan açığa degrade duvarlar

Bu biraz eve eski ve antik bir hava veriyor duvarın dipleri daha koyu, yukarılara çıktıkça azalan bir renk yapması göründüğü kadar kolay değil..

Simli duvarlar nasıl yapılır?

Bu da çok moda simli duvarlar yapabilirsiniz.. Önce duvara bir astar atın mesela beyaz duvarlara gümüş sim düşünüyorsunuz önce bir kat beyaz boyayın, daha sonra ikinci kat boyanızın içine gümüş sim satın alın çok çeşitleri var boyacınıza sorabilirsiniz pahalı değil orta büyüklükteki bir salon için 5 liralık sim yeter ama daha yoğun sim istiyorsanız ki ya da bir duvar daha yoğun sim istiyorsanız az boyaya çok sim katın. Simli boyayı duvarlara uygulayın bazı simler ve boyalar silme istiyor boya kuruduktan sonra pamuklu kuru bir bezle duvarları silin simler daha ışıl ışıl ortaya çıkacaktır. Gerçi şimdi simli boyalar var ama ne kadar etkili bilmiyorum :) ha bir de duvar kağıtlarını unutmayalım simli ya da lame , dore detaylı duvarlar yeniden moda..

Bunu da seversin  Bu resimde ne görüyorsunuz? Resim testi!

Desenli rulolar

Desenli rulo modelleri  hakkında yazmıştım arzu ederseniz simli boyayı sadece bu rulolarla yapabilirsiniz ama renkli boyalarla da harika duruyor..

Desenli efektler için kırışmış naylondan, Ruloya dolandırılmış ipe kadar pek çok desen yapabilirsiniz..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. eminekanak dedi ki:

  Cok ilginc ve guzel gorunuyor hepside

 2. Canan Zerkinli dedi ki:

  Faydalı bir yazı bahara yaklaşmışken

 3. ayşegül dedi ki:

  Ne kadar güzel duvarlar.. Birisi de bizim evi boyasa :)

 4. Senem dedi ki:

  Simli çok ilginç olabilir :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim