Duvar Dekorasyonunda Püf Noktalar

Annekaz
22 Haziran 2019
Yorum Yok

Duvar dekorasyonu evinizin genel havasında son derece belirleyicidir. Duvarlarınızda nasıl bir görünüm istediğinize çok iyi karar vermeniz lazım. Öncelikle duvar dekorasyonunda püf noktalar var ve bu unsurları dikkate alırsanız gerçekten etkileyici bir dekorasyon tarzı yaratabilirsiniz. Peki, nedir bu püf noktaları?

Renklerin Gücünü Hafife Almayın!

Öncelikle duvarların renginin son derece önemli olduğunu belirtelim. Renkler yaşam alanlarındaki genel atmosferde de belirleyicidir. Eğer ferah bir ortam görünümü yaratmak isterseniz açık renklere yönelmeniz lazım. Beyaz, krem, bej ya da açık gri gibi tonlara yönelebilirsiniz. Kahverengi tonlar ise ortamda sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmanızı sağlar. Şayet amacınız buysa kahverenginin istediğiniz herhangi bir tonunu tercih edebilirsiniz. Pastel tonlar ise daha dinamik bir ortam görünümü yaratır. Yaşayan ve enerjik bir görünüm isterseniz sıcak renk tonlarını tercih edin.

 

Duvar Panellerinin Evinizdeki Stille Uyumu

Duvar panelleri artık çok fazla sayıda seçenek sunuyor. Evinizdeki genel stil ile bu panellerin bir uyum yakalaması şart! Örneğin bohem bir ev dekorasyonuna sahipseniz, çini desenli modeller sizin için uygun olmaz. Klasik ya da country stili bir ev dekorasyonunuz varsa taş ve tuğla deseni sizin için doğru seçim olmaz. Kısacası evinizdeki genel stili ve dekorasyonu göz önünde bulundurarak desen seçimi yapmanız gerekiyor. Bir bütünlük ve uyum yakalamaya özen gösterin.

Dekore Ettiğiniz Duvarı Boş Bırakın!

Panellere dekorasyonunu yaptığınız duvara tablo duvar saati gibi objeler asmamaya da özen göstermeniz gerekiyor. Elbette bu duvarın önüne TV ünitesi ya da benzer bir mobilya koyabilirsiniz. Ancak genel görünümü etkilememesi için bu duvara herhangi bir obje asmamalısınız. Aksi halde ortaya gerçekten gayet nahoş bir görünüm çıkar. Bu arada mutlaka duvarlarınızın tümünü panellerle donatmak zorunda değilsiniz. Sadece tek bir duvarı da dekore edebilirsiniz. Özellikle resim baskılı duvar panellerini tercih ettiyseniz tek bir duvarda kullanmanızda fayda var. Odanın dört duvarını da farklı resimlerin basılı olduğu panellerle donatmanız da psikolojinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer tüm duvarları dekore edecekseniz, olabildiğince sade, gözü yormayan desenlere yönelin.

Bunu da seversin  Eski danteller ve dekorasyon

Kaynak: Dekorcum

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.