Duvara rulo kağıt nasıl monte edilir?

Annekaz
20 Aralık 2015
2 Yorum

Çocukların duvarlarını çizmesinden artık sıkıldıysanız bu proje minik sanatçınıza ve size ilaç gibi gelecek. İkea da gördüğünüz bu ve benzeri kağıt rulolu eğtici oyuncak için çok büyük zahmetlere gerek yok. Öncelikle size rulo kağıt gerekiyor. Bu kağıtlardan her yerde bulmak kolay değil eğer matbaacı bir tanıdığınız varsa rica edebilirsiniz.

02d5efd1426a67636070a5ca380a0521

Bu şekilde bir düzen hazırlamak biraz daha ustalık ve malzeme ister. Benim bahsedeceğim yöntem daha basit ve daha ucuz ve kesinlikle aynı işlevi görecektir.

Malzemeler: Rulo resim kağıdı ikea da satılıyor, 30 metrelik rulo resim kağıdı  12,99 TL

Command brand askı:  duvarlarda leke iz kalmıyor ve 1 tanesi 1.3 kilo ağırlık taşıyabiliyor.

Command Bradn cırt cırt  alt taraftan kağıdın sabitlenmesi için..

İki sağlam halka, ve yeteri kadar kalın kurdele kalın mukavva ya da ince bir tahta çıta

Graffiti-11

www.teachercreated.com

 

Öncelikle bu çalışma için evin en uygun duvarını belirlemeniz lazım. Burada uzun süre vakit geçireceğini düşünürsek mutfak koridor ya da oturma odası olabilir size kalmış Kağıdın ölçüsü duvara işaretleyin  3 er santim ilerisini işaretleyip Command brand askıları karşılıklı eşit şekilde asın. Halkaların birine kurdeleyi sağlamca düğümleyip rulo kağıdın ortasından kurdeleyi geçirip ölçerek diğer halkayı bağlayın ve askılara asın. temel olarak çalışma bu rulo kağıt çektikçe aşağı inecektir. Kağıdın kıvrılmadan düzgün şekilde resim çizilmesi için fotoğrafta gördüğünüz gibi bir sabitleyiciye ihtiyacınız var. cırt cıt bantları kağıdın iki tarafına yapıştırıp ince bir çıta ya da kalın mukavvayı keserek diğer cırt cırtları da mukavvaya tutturun. Çok kolay değil ama ölçüp biçerseniz yapabilirsiniz.

Bu rulo kağıt çalışması çocuğunuzun duvarları boyamayacağı anlamına gelmez ama güzel ve eğlendirici bir sınır çalışması sayılır.

Bunu da seversin  Evde 1 dakikada fotoğraf stüdyosu kurmak

iz bırakmayan duvar askısı

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. sümeyye sadıç dedi ki:

    peki alt kısmı nasıl ne ile sabitleyebiliriz?

    • annekaz dedi ki:

      kağıdın geçeceği kadar alana iki küçük tornavida sabitleyin karşılıklı paket lastiği tarzı seklinde bir şeyi o vidalardan geçirin ve kağıdı altından geçirin mesela..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim