Çocuklar için aktivite sehpası

Annekaz
27 Ocak 2015
5 Yorum

Çocukların kalem kağıt aşkı başka resim yapmayı karalamayı çok seviyor bu onların eğitimi ve becerileri için de çok önemli ama her zaman masalarda olmuyor boyları yetişmiyor ya da rahat edemiyorlar ama bu minik sehpa tam çocuklar için üstelik evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

Size gerekli olan malzemeler kalın kartonlar. Kartonlar da çeşit çeşit gevşek oluklu mukavva yerine daha kalın sağlam koli paketlerini kullanabilirsiniz. Üstü üste 4 .5 kat olacağı için size bol bol lazım.

Strech film ya da folyo ruloları daha sağlam oldukları için bu kağıt ruloları tercih edebilirsiniz.

Yapıştırıcı maket bıçağı makas..

Fotoğraflarda görüldüğü gibi kendinize bi ölçü ve kalıp belirleyin ilk kartonu bu şekilde kesin sehpa ayağı olacak yerleri de belirleyip yine rulo ölçüsüne göre keserek  4 ayaklı sehpa kalıbını oluşturun. Bu şekilde 5 adet kartonu hazırlayın üst üste yapıştırın. Kalın kağıt ruloları da deliklerine yerleştirin gerekirse yapıştırın. Üzerine deliksiz bir kapak eklerseniz minik sehpanız hazır demektir. Bazı çocuklar masada dahi ders yapmayı sevmezler ayaklarını uzatarak bu sehpada ders çalışabilir resim çizebilirler şimdiden kolay gelsin :)

Bunu da seversin  Gelinliğini evirip çevirip giyen hatunlar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. Canan Zerkinli dedi ki:

  Çok beğendim bu masayı :))

 2. betus dedi ki:

  Çok basarili ve üretici bir fikir

 3. ayşegül aygün dedi ki:

  süper.. çok yaratıcı… çok kullanışlı..

 4. Emine Kanak dedi ki:

  Cok yaratici bayildim:)

 5. bademlebuduk elif dedi ki:

  yapılmışını alsak olmaz mı :)
  imza: beceriksiz anne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim