Düzenli evler için akıllı depolama fikirleri

Annekaz
29 Nisan 2019
Yorum Yok

Derli toplu düzenli bir evde yaşamayı kim istemez? Çocuklu bir evi temiz tutmak kar yağarken sokağı süpürmek gibi bir şey ama olsun elimizden geleni yapıyoruz. Düzenli evler için zaman yönetimi ve organizasyon çok önemli sadece zihnimizi değil, çekmeceleri de iyi organize etmeliyiz ki her şeyin yeri belli olsun.

DÜZENLİ EVLER İÇİN PRATİK FİKİRLER

Öncelikle herkese aldığı şeyi tekrar yerine koymasını öğretin, kendi başına banyo yapabilen her bireye banyodan sonra bir kaç dakikayı banyoda kalan artıkları ve dağınıklıkları toplaması için eğitin. Kendi odalarını ellerinden geldiğince toplamak kendi yataklarını bozuk da olsa yapmaları da gerçekten gelişme çağında önemli detaylardan. Gelelim pratik fikirlere.

Böyle özel bir dolabınız varsa çok şanslısınız. Böyle bir dolabı olanlar için önerim dolabı sadece temizlik malzemelerine ayırması şeklinde olur. Uzun saplı temizlik araçları kapı arkalarında gerçekten çirkin duruyor.

Böyle daha klasik bir dolabınız varsa mutlaka kapaklarını değerlendirin.

Çorap çekmecesi için şu tip küçük ve ucuz organizerler çok işinize yarayacak.

Özellikle çamaşırlar için çekmeceler kullanıyorsanız katlamak yerine rulo haline getirin ve sıkı sıkı yan yana koyun hem kırışmaz hem de yerine az yer kaplar.

Küçük küçük bir sürü parfümünüz varsa böyle bir pasta standında malzemelerinizi hem sergileyebilir hem de dağılmadan kullanabilirsiniz.

Anneler olarak mümkün olmasa da yatakta vakit geçirmeyi sevenler için ya da çocukları daha fazla yatakta tutmak için böyle bir organizer dikebilirsiniz. İçine sevdiği oyuncaklar, defter, kitaplar, boyama setleri, fener gibi şeyler konulabilir.

Çook çantanız varsa şöyle bir pratik askı harika olur.

Eğer dolap alamıyorsanız ya da geçici olarak bir yerde kalıyorsanız tavana asacağınız özel askılarla ve biraz plastik boru ile harika bir dolabınız olabilir.

Bunu da seversin  Baş aşağı salon çiçekleri

Şu dolap içi fileler o kadar işe yarıyor ki, kışlıkları ya da havluları koyacağınız bu rafları her yere de taşıyabiliyorsunuz içleri dolu olsa bile ..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim