Asla atlamamanız gereken 5 ev işi

Annekaz
16 Mayıs 2018
Yorum Yok

Dağınık bir ev dağınık bir ruh halidir hem çocuklar hem kadınlar hem de erkekler için durum bu. Sürekli temizlik yapmak da gerçekten çok yorucu ömür törpüsü ev işlerini düzen sokmak mümkün değil mi peki?

Öncelikle bazı ev işleri ertelenemez  ertelenmesi teklif bile edilemez :) Küçük bir bulaşığı tepenin başındaki sevimli kar topu gibi düşünün aşağı yuvarlanması kaçınılmaz ve zaman geçtikçe  koca bir çığa dönüşüp mutfak saatler harcadığınız bir yere dönebilir.

Asla atlamamanız gereken 5 ev işi

1 – Yatakları yapın

Sabah yataktan çıkar çıkmaz yatağı toplayın, sevdiğiniz size kendinizi iyi hissettiren ve zevkinizi yansıtan bir yatak örtüsü ya da pike ile örtün. Toplu bir yatak demek yarı toplu bir yatak odası demektir size iyi gelir.

2- Bulaşıkları yıkayın

Bir iki tabak, iki üç bardak derken tezgah dolup taşar koku yapar ve görüntü hiç hoş değildir. Etraf dağınık olsa da tezgah her zaman  temiz olmalıdır. Bunun sırrı ise sürekli dolup boşalan bir bulaşık makinesi. Bulaşık  makinesi boşsa kirlilere her zaman yer vardır. Makineye girmeyecekleri hemen sıcak su altında yıkayıp kağıt havlu ile kurulayıp  kaldırın.

3 – Kirli çamaşırları ortadan kaldırın

Banyo ya da evin herhangi bir yerinde zeminde duran kirli  çamaşırlar  pasaklılığın en büyük göstergesidir. Kirli sepetleri bu iş için var ama  çamaşırları toplarken renklerine göre bir yandan da makinenin içine atıp yıkamak için hazır hale getirebilirsiniz.

temiz ev 5

4 – Her zaman her yerde mikrofiber  bez

Hangi marka olursa  olsun renk renk mikrofiberbezleriniz olsun. Mutfak için pembe, banyo için sarı gibi kendinize göre seçimlerle sürekli  silme işlerini yapabilirsiniz. Hangi yüzeyde olursa olsun işe yarar. Mutfakta biraz yemek mi yaptınız, tezgahı silin, günde bir kere banyo ve tuvalet tezgah ve lavabolarını bu bezlerle silin. Ne su lekesi ne de başka bir leke….

Bunu da seversin  Saçlara su dalgası nasıl yapılır?

5 – Günde 1 kere süpürge

Mümkün olan en güçlü ve işinize yarayacak süpürge ile evinizi günde bir kere süpürün silmek şart değil ama süpürmek çok önemli. Mutfak için daha pratik bir süpürge seçin kırıntılar için idealdir ama eski usül bir gırgır da mutlaka elinizin altında olsun gece döküntüleri için sessiz bir seçenek gerekebilir.

 

 

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.