Eczanede 5 dakika Okulda 5 saat

Annekaz
2 Kasım 2009
3 Yorum
Bugün Ankara’da okullar başladı. H1N1 paniği de dalga dalga devam ediyor. Ame ne dalga içi boş mu desem dolu mu desem bilmiyorum o kadar çok şey okuyor duyuyoruzki kafam karmakarışık. Bir uzman çıkıyor antibakteriyel jeller kullanın şunu yapın işte sağlıklı beslenin diyor, diğeri çıkıyor antibakteriyel jel ve sabunların hiç faydası yok bu saatten sonra 1 kasa poratakal yeseniz de nanay diyor…
Okullar ayrı hava ben çok fazla koruyucu olduğuna inanmıyorum ama okulda hemen hemen herkes maskeli hatta eldiven takanlar bile var. Çocukların isteği ki annem babam bizi düşünmüyor demesinler diye maskeleri aldık. Eczanede 5 dakika içinde domuz gribi aşısı soran maske alan hatta maske fiyatını tartışan insanlar gördük, artık bütün günü siz düşünün. Aşı tabiki yaptıracağım ama çok geç kalındığını düşünüyorum okullarda hemen aşılama başlamalı niye bekletiyorlar orasını da anlamıyorum aşılara halk arasında  bir güven yok bunu biliyorum ama sağlık bakanlığıda yavaş yavaş sağlık görevlilerini işte şurayı burayı aşılayalım sonra öğrencilere mi diyor acaba?
Devletin bir tutarsızlığı da okullarda sıkı sıkı tedbirler alınıyor ilaçlamalar yapılıp  broşürler basılıyor fakat bugün en azından bizim okulda kombiler yakılmamıştı çocuklar buz gibi sınıflarda montla kazakla oturtulmuş soğuk havanın gribi tetiklediği kesin bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, çocukları okulda 5 saat boyunca soğuk sınıflarda tutmanın mantığını anlayamıyorum…Koskoca devlet Ankara’nın ortasındaki okulunu ısıtamıyorsa vay halimize..Yarın bu konu ile ilgili bilgi alacağım..
Bu arada SGK’lı iseniz ilaç almaya eczaneye gitiğinizde şok yaşabilirsiniz..Bir süredir eczanelerin baskısı ile alınmayan muayene ücretleri yeniden kesilmeye başlanmış üstelik alınmayan süre içinde yapılan muayenelerde üstüne eklenmiş . Her kesilen barkodla beraber 3 lira 3 lira birikince eczacı amcamız tık diye 30 liralık hesap çıkardı….Muayene parasına karşı değilim lakin 30 lirada az bir para değil bari birikeni almayın insafsızlar….Bu sıralar hükümet karşıtlığım derece derece artıyor .. şuncacık arada derede kariyer de yaparım  çocuklarada bakarım siyasette yaparım haberiniz ola..hem de en muhalifinden
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. GeCe dedi ki:

  bari kaloriferi yaksalardı soğuk ortamda çocukların direnci de azalacak

 2. KelebekGibi dedi ki:

  Sen on parmak on marifet bencede yaparsin :)
  Burada henüz maskeli gezen görmedim ama, Tr de bayagi daha dalgali oldugunu anliyorum bu durumun. Ilacisine ise gicik oldum yani okurken bile..
  Kaloriferleri ne amacla kapatiyorlar ki, cocuklar cabucak grip olsun diyemi :S
  Umarim bu hastalikta gündemden kalkar kisa sürede…

 3. emel dedi ki:

  yazık ki daha bu gelen domuz gribi çok etkili bile değilmiş,asıl dalga aralıkta…kuş gribi ayında kuş gribi virüsüyle domuz gribi virüsü birleşip hızla yayılan ve çok daha öldürücü bir virüs ortaya çıkaracakmış ki asıl o zaman korkmak gerek!doktorumuz aralıkta "evden çıkmayalım o zaman"cümlesi üzerine evet çıkmayın dedi,durum ciddi gerçekten,bana bi şey olmaz densede en çok orta yaş grubunda öldürücülük gözlemleniyormuş…aşı konusunda da muhtemelen bizde ailecek olacağız…ne kadar koruyucu olacak bilmiyorum ama!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim