Etkili Saç Bakım Maskeleri

Hayriye Koz
7 Aralık 2018
Yorum Yok

Kadınlar, saçlarının her zaman etkili ve güzel görünmesini isterler. Bunun için de bakımlarını düzenli olarak yapmaları gerekir. Kadınlar, elbette güzellik merkezlerine ve kuaförlere giderek bu ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacaklardır. Yapılacak tekniklerle beraber saçlar canlanacak ve çok daha hacimli bir görüntüye kavuşacaktır. Fakat tabi ki hem zaman hem de nakit açısından bunu her zaman gerçekleştirmek mantıklı değildir. Aslında büyük kozmetik firmalarının da formüllerinde kullandığı malzemelerle, evde de saç bakımı rahatlıkla gerçekleştirilir. Bu sayede sağlıklı bir saçın yanında, güzel ve estetik bir duruş da elde edilecektir. Her saçın özellikleri farklı olduğu için, evde yapılacak maskelerden önce içeriği okumak ve saça en iyi gelecek maskeyi seçmek gerekir.

Badem Yağının Gücü

Badem yağı, saça çok iyi şekilde nüfuz ederek parlak ve sağlıklı bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Badem yağlı saç maskesi tarifleri oldukça faydalıdır. Bunun için 2 kaşık badem yağı, yarım su bardağı yoğurt ve iki yumurta ile beraber homojen bir kıvama getirilir. Saçın bütün bölgelerine uygulanacak bu muhteşem maske, saçın ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri almasını sağlayacaktır. Yarım saat kadar saçta bekleyecek olan badem yağı maskesi, soğuk suyla yıkandıktan sonra şampuanla güzelce durulanmalıdır. Badem yağı maskesi, haftada en az 2 kerelik kullanıma uygun bir maskedir.

Elma Sirkesinin Bilinmeyen Faydası

Saçlar için etkili maskelerin devamında, faydası çok da bilinmeyen bir maske tarifi vardır. Ünlü kozmetik firmalarının bile formüllerinde kullandığı elma sirkesi, eşit miktardaki su ile karıştırılır. Saçlar şampuanlandıktan sonra, bu karışım ile saçın her tarafına maske uygulanır. Beş dakika beklendikten sonra saçlar durulanır. Elma sirkesi, saçın olduğundan daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda saçın parlak görüntüsü ve canlı duruşunun da etkisi, elma sirkesi sayesinde olacaktır.

Bunu da seversin  Saçlarını kestirip pişman olmayanlar - Öncesi Sonrası kısa saç modelleri

Ballı Karışım

Bal, saçı onarmasının yanında parlaklık için de yüksek mineral sağlayan bir besindir. Bu yüzden iki çorba kaşığı bal ile birlikte iki su bardağı su karıştırılır. Fakat burada suyun ılık olması, önemli bir detaydır. Saçlara sürüldükten 15 dakika sonra yıkanması gereken bu karışım, ılık su ile durulandıktan sonra saçtaki etkisini hemen gösterecektir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.