Kepçe kulak operasyonu kaç yaşında yapılır?

Annekaz
15 Mart 2018
Yorum Yok

Çocuklarda kepçe kulak operasyonu kaç yaşında yapılır? Kulak gelişimi kaç yaşında tamamlanır? Kepçe kulak operasyonunun riskleri var mı?

Halk arasında kepçe kulak olarak bilinen kulak deformitesi çocukların çok erken yaşta psikolojilerini etkiliyor. Kulak gelişimi 6 yaşında tamamlanır ama anneler ve babalar operasyonu yaptırmak için genelde ergenlik çağını beklerler bu da çocuklar arasında dalga konusu yapılabiliyor ve dış görünüş ile kaygılar erken yaşta başlıyor.
Kepçe kulak genelde genetik faktörlerden kaynaklanır,  kulaklar olduğundan büyük görünür özellikle çocukluk döneminde mutsuzluk yaratır.

kepce-kulak-estetik-oncesi-sonrasi-1

Kepçe kulak operasyonu kaç yaşında yapılır?

Okul çağından önce yapılan  kulak operasyonu okulda dalga geçilmesinin önüne geçiyor okuldan önce yapılan estetik operasyon ergenlik çağını daha kolay geçmesini sağlayan etkenlerden birisi.

Kepçe kulak operasyonu genelde çocuklarda genel yetişkinlerde local anestezi ile yapılıyor 1,5- 2 saat süren operasyon sonrası aynı gün taburcu olunuyor ve yaklaşık 3 hafta kadar saç bandı kullanılması öneriliyor.

Kepçe kulak operasyonunda iz kalıyor mu?

Kulak arkasından yapılan operasyonda yara izi kesinlikle görünmüyor bu izin tamamen geçmesi için 6 – 12 ay gibi bir zaman yeterli oluyor.

Kepçe kulak operasyonu, kulak estetik, kepçe kulak estetik, kepçe kulak ameliyatı

 

Bunu da seversin  Çocukları Hapsolmasın!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim