Eğitici kumaş kitap örnekleri

Annekaz
22 Mart 2015
6 Yorum

Eğitici Kumaş kitaplar son zamanlarda çok popüler, çocuklarına tablet ya da pc’nin kollarına bırakmayan anneler artık böyle eğitici eğlendirici oyuncakları seçiyor. Tabii MentalUP gibi pedagojik ürün sertifikasına sahip eğitsel oyunları hariç tutuyorum. İlle de tabletle oynamak istiyorsa günlük 20-25 dakika “MentalUP” tarzı oyunlar oynamasına müsaade edin. Yasaklayıp, bastırmaktan iyidir. Faydalı da olur.

Gelelim eğitici kumaş kitaplara:

Eğer biraz dikiş beceriniz varsa çocuklara sunduğunuz şeyler sadece hayallerinizle sınırlı olur.

Eğitim evde başlar, anne baba çocuğu ile ne kadar ilgilenirse ne kadar araştırmaya öğrenmeye meraklı hale getirirse okul başarısı da o derece yüksek oluyor. Kumaş kitaplar eskiden beri var ama son yıllarda daha popüler özellikle 9 aydan sonra kullanılmaya başlayan ve yaşa aya göre çeşitlenen kitaplar mevcut. Düğme iliklemeden, fermuar çekip indirmeye, eşleştirme oyunlarından , saçlara toka takmaya kadar hem yaşa hem cinsiyete hitap edenler kitaplar yapmak elbette mümkün.eğitici keçe kitaplar10

Ben foto galeride örnekler sundum. En sevdiklerim cırt cırtlı yüz göz kaş saç şekil şekil cırt cırt yadımı ile yapışıyor, saça toka takma kızlar için harika, Sayı eşleştirme, ve hafıza kareleri. Çocukların el becerileri, hafıza geliştirme,sayma ve renk bilgilerini geliştirecek bu kitaplar oldukça pahalıya satılıyor biraz dikiş dersi ve keçelerle siz  çok uygun bir bütçe ile çocuğuna göre yapabilirsiniz.


Özellikle kızların seveceği bu basit çalışma ile el becerileri gelişir. kızlar saç şekillendirmeleri her zaman sevmişlerdir.

eğitici keçe kitaplar6

Kumaş kitaptan bir sayfa..  Şekiller  cırt cırtlarla yapıştırılıyor

Bunu da seversin  Philips Lumea deniyoruz - Lumea inceleme
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. Senem dedi ki:

  Çok beğeniyorum bu kitapları. Kitap sevmeyen çocukları bile etkileyebilir.

 2. emine kanak dedi ki:

  Harika bu kitqplar hem eglenceli hem de cocuklara daha kucuk yaslarda kitap okuma aliskanligi kazandiriyor;-)

 3. ayşegül dedi ki:

  Benim kızlar bebek iken sadece Mothercare’da satılan bez kitaplar vardı ve onları alırdık.. Kendimizin yapması aklıma bile gelmemişti :)

 4. mehtap dedi ki:

  hem güzel hem sağlık açısından iyi:-)

 5. mehtap dedi ki:

  insanınkullanası gelmiyor:-P

 6. elana dedi ki:

  Ben de yaptım bir tanesini) sadece dikişli, yapıştırıcısız) bloguma davet ediyorum: http://www.solakhanim.blogspot.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.