Etekten bozma yazlık elbise

Annekaz
21 Mart 2011
Yorum Yok

Beyaz yazlık klasik parçalı etekten kız çocukları için yazlık elbise yaptık. Beyaz kumaş etek uzun süredir giyilmiyordu. Ya  toz bezi olacaktı ya da çöpe atılacaktı ama sonuçta gördüğünüz gibi çok şık iki elbise oldu.

Eteğin bel kısmı çıkarılıp ikiye kesilip dikildi. Göğüs hisazından ölçülüp iki boy ölçü alındı ve biri kısa diğeri maksi iki elbise yapıldı ikisi de robadan tığ işlerini kız kardeşim yaptı ki işin en önemli kısmı ben de kendisine dikişte yardımcı oldum.Elde olan bu iplerdi ama renklerde birbirine gayet güzel uydu hiç dışarı çıkmadan hafta sonu evde otururken yapılmış iki elbise yani fotoğraftaki manken yeğenim, ama bizim kocaman kocaman kızlar da aynı elbiselerden istiyor bakalım bir hafta sonu da onlara çalışacağız ama bu sefer etek kısmını kumaş alıp ben dikeceğim. Diğer fotoğraflar devamında.. Sizde bildiğiniz tığ işleri ile çok az dikişle bu tür yazlık elbiseleri kolayca yapabilirsiniz..

Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Hatıra albümü
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim