Ev yapımı parke temizleyicisi

Annekaz
31 Ekim 2013
Yorum Yok

Halı temizlemek zor iş he evde çocuklar ve evcil hayvanlar varsa çok daha zor. En güzeli her zaman küçük halılar ve tertemiz parkelerdir. Tabi temiz ve parlak parkeler her zaman mümkün değil koyu renk ve parlak parkeler en az halı kadar özen istiyor parke temizliği için özel temizliyiceler çok da ucuz değil size çok ucuza evde yapabileceğiniz bir parke temizleyici tarifi vereceğim  bu parke temizleme karışımını evde  hazırlayabilir sadece parkeler için değil evin her yeri için kullanabilirsiniz.

Tarif özellikle mop paspaslar için  hazırlanmış. Mop paspaslar özellikle parkelerde çok işe yarıyor saç kılı, hayvan tüyü, toz gibi kalıntıları çok güzel topluyor lakin aynı tarifi elde temzlik için de kullanabilirsiniz. Hem mop pas pas da hem de elde temizlik yaparken mikrofiber bez kullanmanızı öneririm Tabi spreyli pas pasınız varsa yine onun şişesine doldurabilirsiniz aslında bu tarif spreyli pas pas için ama artık mikrofiber bezi elimizle kovada sıkıp pas pasa takıyoruz.)

mikrofiber-bez-ile-temizlik

Benim parkelerim çok açık renk ve yeni olduğu için bu kadar net görüntü elde edemedim öncesi ile sonrası arasında pek fark yok o yüzden konunun asıl kaynağınından  fotoğraf yayınlamayı tercih ettim  gelelim parke temizleyicisi tarifine..

Ev yapımı yer temizleyicisi olan ihtiyacınız olan şey  eşit oranlarda su sirke ve alkol , alkolü eczanelerden alabilirsiniz  içine bir kaç damla da bulaşık deterjanı atıp yerleri bu sıvı karışımıyla silin peki neden alkol , alkol ile temizlikte yerde iz kalmıyor çabucak uçuyor bu karışımın en kötü yanı sirke kokusu sirke ile temizlik çok önerilen bir yöntem hatta saç temizliği için de öneriliyor ama kokusu gerçekten fena tıpkı çamaşır suyu gibi bahar kokulu yok lavanta kokulu çamaşır suyu denilse de asla güzel kokmuyor neyse mikrofiber bezle paspasla ya da elde yerleri silin mikrofiber bezler kolay toz kir ve kıl toplar o yüzden yer temizliğinde en iyisi mikrofiber bezler.

Bunu da seversin  Ofis Temizliği Önerileri İle Çalışma Veriminizi Artırın

Karışıma elinizi sürmek istemezseniz sprey şişesi kullanabilirsiniz.

IMG_1123

Ben denemedim ama tarifin orijinal kaynağında sirkenin kötü kokusu için çay ağacı yağı kullanılmış ama evde kediniz varsa kullanmayın derim. Doğal temizlik için güzel bir karışım metal temizliği içinde uygun sirke kokusu ise kısa sonra uçup gidiyor..

Kaynak

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.