Evde kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılır?

Melike
10 Temmuz 2018
Yorum Yok

Bizler için görünüşümüzün en önemli unsurlarından biri şüphesiz kaş ve kirpiktir. Değişen modayla birlikte şekilden şekle giren,dolayısıyla seyrelen kaşlar ve genellikle makyaj temizlerken dökülen kirpikler hepimizin korkulu rüyası.

Dolgun kirpikler her zaman en iyisi olsa da kaş için, yüzümüze en uygun olan doğru seçimdir. Sık sık kuaför ve kaş şekli değiştirmek,hatta bu işi kendi başına halletmek zamanla kaşların kırılarak azalmasına ve incelmesine sebep oluyor.

Aynı zamanda sürekli göz makyajı yapmak,tarihi geçmiş,kalitesiz ve korsan kozmetik kullanmak,makyajı temizlemeden uyumak veya uygun olmayan maddelerle temizlemek,değişen hormonlar,kullanılan ilaçlar gibi unsurlar , kaş ve kirpiklerinize zarar verir ve zamanla dökülmelerine neden olur . Bu durumlarda kalıcı kaş ve kirpik uygulamaları yaptırmadan önce alternatif yollar denemekte fayda var.

  • Öncelikle bir süre rimel ve kirpik kıvırıcı kullanmayı bırakmak çok faydalı olacaktır. Böylece yıpranmayı sıfıra indirmiş olursunuz.
  • Makyaj yaptığınız durumlarda asla temizlemeden uyumamalısınız. Yastıkta kopmuş kirpikler görmek hoş olmaz.
  • E vitamini başta olmak üzere, hint yağı,zeytinyağı, vazelin,badem yağı gibi organik yağları düzenli olarak kaş ve kirpiklere temiz bir maskara fırçasıyla yedirmek ve dinlendirmek yeni kökler oluşmasına ve kıl köklerinin beslenerek güçlenmesine yardımcı olur. Çıkanlar sağlam çıkar ve olanlar kolayca dökülmez.
  • Düzenli olarak gece saatlerine kaşlarınıza sürdüğünüz sarımsak, gür kaşlara sahip olmak için bilinen etkili bir yöntemdir
  • Düzenli beslenmek, su içmek, sizi stres altında bırakan şeylerden uzaklaşmak da bu süreçte yardımcınız olacaktır.

 

 

Bunu da seversin  Organik kozmetik mi kullanıyoruz?
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim