Evde kulak ağrısı tedavi yöntemleri

Annekaz
2 Nisan 2020
Yorum Yok

Kulak ağrısı çok zor bir ağrı türüdür. Çocuklar ya da büyükler sebepsiz yere birden bire başlayan kulak ağrısı çekebilirler. Evde kulak ağrısı tedavi yöntemleri nelerdir? Kulak ağrısı için evde neler yapılabilir sizin için derledim.

KULAK AĞRISINI AZALTMAK İÇİN EVDE NELER YAPABİLİRİZ?

Kulak ağrısı için mutlaka doktora görünmeli ve sizin için yazılmayan reçeteli ilaçlardan uzak durmalısınız ama evden çıkamadığınız durumlarda kulak ağrısı çekiyorsanız ilk kullanacağınız şey reçetesiz satılan ağrı kesiciler olmalı. Çocuklarda aspirin dışında kullanılan ağrı kesiciler ya da büyükler için satılan aspirin parasetamol gibi ilaçlar çok faydalı olabilir diyelim ki bunlar da yok işte o zaman koca karı ilaçlarına dünyanın her yerinde başvuruluyor.

ILIK ZEYTİNYAĞI

Kulak ağrısının evde tedavisi için doğal çözümler arasında ilk sırada zeytinyağı var. Sıcağa yakın ılık bir kaç damla zeytin yağı kulak içi basıncını azaltarak ağrının geçmesine faydası olabilir. Amerikan Pediatri Akademisi bu yöntemi öneriyor.

SICAK SOĞUK MASAJ

Ağrıyan kulağa sıcak ya da soğuk baskı yapmak da ağrı için oldukça faydalıdır. Genelde sıcak bir havlu ( ütü ile ütüleyip sıcaklığına dikkat ederek ) bu işte oldukça başarılıdır. Duruma göre soğuk bir (bir havluya buz ya da donmuş bir et sararak) kulağa konulabilir.

KULAĞA MASAJ

Özellikle çocuklarda diş sıkma nedeniyle ya da çiğneme kasalarında oluşan ağrılar için masaj etkilidir. Uykudan önce yine ılık bir havlu ve masaj uygulanırsa sabaha kadar ağrı büyük ihtimalle geçmiş olur.

ILIK SU DAMLASI

Evet ılık suyu kulağa damlatmanın ne faydası olabilir diyebilirsiniz. Fakat kulak kirini yumuşattığı ve plasebo etkisi nedeniyle damlalıkla bir kaç damla temiz ılık su faydalı olabiliyor.

SARIMSAK

Sarımsak kulak ağrısı dahil pek çok ağrı ve enfeksiyonda kullanılmıştır. Anti-enflamatuar ve antimikrobiyal  etkileri sayesinde dünyanın her yerinde kulak ağrısı için kullanılır. Sarımsağı ezip zeytinyağı ile karıştırın bir tülbentten süzün ve iki damla kulağa damlatın bu geçici olarak size zaman kazandıracak bir ağrı tedavi yöntemidir.

Bunu da seversin  Daha Önce Denemediğiniz Kolay ve Lezzetli 5 Sütlü Tatlı

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim