Evde protez tırnak nasıl çıkartılır?

Annekaz
14 Ağustos 2021
Yorum Yok

Protez tırnak son yıllarda en çok sevilen kozmetik uygulamalardan birisi. Profesyonel salonlarda uygulanan protez tırnak  uygulaması zararlı mı? Protez Tırnak evde nasıl çıkartılır? gibi çok merak edilen sorulara yazımızda cevap bulabilirsiniz.

 

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI ZARARLI MI?

Protez tırnak çeşitli yöntemlerle tırnak uzatma ya da ekleme uygulamasıdır. Ankara protez tırnak  uygulaması ve eğitiminde  adeta başkenti haline geldi.  Malika Güzellik ve Sağlık merkezi protez uygulama konusunda uzman salonlardan birisi. Uzman ve eğitimci Malika Koz’dan aldığımız bilgiye göre protez Tırnak doğru uygulandığında ve doğru çıkarıldığında tırnaklara zarar vermiyor.

Protez tırnak nasıl çıkarılır?

Protez tırnak tıpkı yapılırken nasıl  uzman protez tırnak uzmanı tarafından yapıldıysa çıkartılırken de yine uzman ellere başvurulmalı. Evde protez tırnak çıkartmak mümkün ama biraz daha uzun sürebilir ve tırnağa zarar verebilirsiniz. Yine de evde mecbur kaldığınızda Evde protez tırnak çıkartmak mümkün gerekli malzemeler

Saf aseton

pamuk

aluminyum  folyo

Folyoları avuç içi boyutunda kesip 10 adet hazırlayın içlerine bir parça pamuk koyup saf asetonu üzerine dökün ve hızlıca tırnağınıza sarın. Bu şekilde 20 dk bekletin. Çıkarıp tırnağınızı bir itici ile beraber tırnağın altından itin. Bu şekilde tırnaklar yumuşayıp çıkacaktır.

Evde protez tırnak çıkarmak için uygulanan başka bir yöntem ise  bulaşık deterjanı sıcak su ve yağ karışımı malzemeler

Elinizin dayanacağı kadar sıcak su

1 kaşık bulaşık deterjanı

1 kaşık zeytinyağı – ayçiçek yağı hangisi varsa evde

Bütün malzemeyi karıştırın ve köpürtün tırnaklarınızı içine daldırın ve 15 dk kadar bekleyin. Bir tırnak iticisi ile tırnaklarınız alttan açın ve arasını açarak kaldırın.

Ilık Aseton yöntemi

Bir kaba sıcak su koyun kilitli bir poşete aseton koyun ve poşeti sıcak suya daldırın. Benmari usulü gibi :) tırnaklarınızı asetonda 15 dk bekletin. Çıkarınca nemlendirmeyi unutmayın..

Bunu da seversin  Kiklou Regl Külotları ile Tanış! Regl Külodu Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Bu şekilde tırnaklar minumum zararla evde  çıkartılabilir ama dediğim gibi en uygun protez tırnak çıkartma  yöntemi profesyonel ellerde yapılan çıkartma yöntemidir. Tırnaklar ve parmak uçları zarar görmez…

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim