Evde tonik nasıl yapılır?

Hayriye Koz
23 Ocak 2019
Yorum Yok

Her kadının en önem verdiği rutinlerden biri cilt bakımıdır. Belli zamanlarda yapılan profosyonel cilt bakımı haricinde,evde de cildimizi korumaya yönelik bakımlar uygulamalıyız. Bu uygulamalar hem profosyonel cilt bakımını en verimli şekilde kullanmayı,hem de cildimizin erken yaşlanıp zarar görmesini engeller.

Günlük cilt bakım sıralamasının vazgeçilmez adımlarından biri olan tonik, cilt bakımını desteklerken cildin pH’ını dengeleyen, yıkamayla geçmeyen detay kalıntıları temizleyen, elzem bir uygulamadır. Pazarlanan cilt ürünleri su bazlı olup vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir. Evde etkili ve doğal bir cilt tonik için ise malzemeler ;

1 hindistan cevizi

1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı

Bu toniği uygulamadan önce biraz hindistan cevizinin mucizelerinden bahsedelim ;

Sivilce ve lekeli ciltler için : antiseptik temizleme ve uygulama sonrası cilt tonu eşitleme özelliğine sahiptir.Ayrıca ağız yoluyla alındığında da yağ dağılımını düzenleyerek olası sivilceleri engeller.

Enfeksiyon problemi için : Hindistan cevizi ile cilt, dışarıdan kapabileceği enfeksiyonlara karşı korunur. Anti-viral, anti-mikrobiyal ve mantar önleyici özelliği vardır. Ya cilde doğrudan uygulayın ya da banyo suyunda karıştırın ve enfeksiyonları uzaklaştırın!

Temizlik ve tonlama : Makyaj temizleyiciniz olabilen hindistan cevizi koruyucu bariyer oluşturup cilt  gözeneklerin dolmasını engeller ve temizler. Cilt tonunu eşitler.

Güneş sonrası : Yanlış ve fazla bronzlaşma için birebirdir. Güneşlenmenin oluşturduğu koyu tabakayı temizler.

Sudan sonra en saf sıvılardan biri hindistan cevizi suyudur. Bir tonik elde etmek için temiz bir sprey şişesine hindistan cevizi suyunu boşaltın. İçine çeyrek limon ve çay ağacı yağı damlatın. Etkili sonuç için pamukla tampon şeklinde uygulayın. Uzun süreli kullanım için buzdolabında saklayın.

Bunu da seversin  Düğme magnetler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim