Strech film sarmak bölgesel olarak zayıflatır mı?

Annekaz
1 Mayıs 2019
Yorum Yok

Malum zayıflama ayları, özellikle bölgesel zayıflama için mücadele eden kadınların sayısı fazla. Üst bedende biriken yağlar tehlikelidir, damar tıkanıklıkları, kalp sorunları , karaciğer yağlanması gibi sorunlar fazla kilonun ve sağlıksız beslenmenin etkileri. Tabi estetik olarak da bölgesel kilo vermek oldukça önemli.

STRECH FİLM SARMAK GÖBEK ERİTİR Mİ?

Öncelikle sağlıklı bir beslenme sürecine geçmedikçe dışarıdan yapılan uygulamaların her biri devede kulak kalır. Önce sağlıklı beslenme düzenine geçip sonra dış etkenlere başvurmak gerekiyor. Yıllardır efsanedir strech filmi sarıp spor yaparsak bölgesel olarak daha çabuk kilo veririz bu efsane hem doğrudur hem de yanlıştır.

SU KAYBI MI YAĞ KAYBI MI?

Göbeğinizin yağlı olduğunu farz edelim uygun bir diyet yapıyor ve sporunuzu ihmal etmiyorsunuz herhangi bir sağlık sorunu yoksa yaşa ve kişiye göre yavaş da olsa kilo verilir bazen göbek gitmez bazen kalçalar gitmez ama yağ kaybı olur fakat siz göbeğinizin gitmesini istiyorsunuz her şeyi yapıp göbeğe strech film sarıp spor yapmak kesinlikle faydalıdır.

Strech film sardığınız bölge tabi ki en çok su kaybeder bölgesel olarak terlemek ödem atmak için faydalıdır sporla beraber yapılınca bölgesel ısı yükselmesiyle beraber az da olsa yağ da yakar. Yani şöyle bir hesap yapabiliriz. Mezura ile belinizi ölçün diyelim ki 100 cm biraz sonra vereceğim tariflerle beraber göbek bel bölgenize strech filmi sarın sporunuzu yapın, akşama kadar bu şekilde gezin akşam çıkarın ve tekrar ölçün 95 cm çıkacaktır. Bunun nedeni akşama kadar sıkıca sarılı duran bel, ve su kaybıdır. Sabah tekrar ölçün diyete de devam ediyorsanız ya yine 100 ya da 99 cm çıkacaktır. Yani tek başına bölgesel kilo vermede strech film mucize değildir, uğraşmaya değer mi değer o beli sararken efor harcayacaksınız beli sardım diye yürüyüş yapacaksınız yapın çok sıkı ve çok uzun süre sarılı kalmadığı sürece faydası olur zararı olmaz.

Bunu da seversin  Toplum içinde emzirmek yanlış mı?

STRECH FİLM SARMADAN ÖNCE BU KARIŞIMLARI UYGULAYIN

Hazır yağ yakan biber karışımları kullanabilir ya da aşağıdaki tarifleri yapabilirsiniz.

Yağ yakan zencefil tarifi

En sevdiğiniz basit krem içine 4 kaşık taze rende zencefili ekleyin karıştırın. Sıcak suda bekletip sıktığınız bir havluyu dayanabileceğiniz sıcaklıkta kilo vermek istediğiniz bölgeye sarın. Kremi sürüp, strech film ile sarın.

Vicks Voparub ile çifte bakım

Aynı yöntem kullanıyoruz havluyu göbeğe sarıp sıcakken vicks sürüp strech film ile sarıyoruz. Bu bakım hem çatlaklara çok iyi geliyor hem de yağ yakmada faydalı bir detay..

Burada işin sırrı sıcak havlu ile önce gözenekleri açmak. Şart değil ama önemli bir detay diğer yandan bildiğimiz ve Türk kadınının severek kullandığı kil de yine bölgeye sürülebilir. Bu yöntem ABD’de çok yaygın bunun için özel strechler ve hazırkarışımlar satılıyor. İnternette pek çok öncesi sonrası fotoğraf var işte bir kaç tanesi..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim