Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Annekaz
16 Haziran 2018
Yorum Yok

Cildinizin sağlıklı bir görünümü olması, cilt bakım ürünleri ve püf noktaları ile sağlanacak. Bakımın düzenli olması ile sağlıklı cilde kavuşabilirsiniz.

Cilt Bakımı Ürünleri

Bakım için seçim yapabileceğiniz çok sayıda ürün var. Cilt bakımı yapılırken, titiz şekilde ürünlerin belirlenerek kullanılması şarttır. Seçtiğiniz ürünlerin sağlıklı olması, cilt tipinize uygun olması dışında; düzenli şekilde bakımın yapılması da önemli olacaktır.

Yağlı ciltler;

Yağlı ciltler için geliştirilmiş olan ürünler, cildinizdeki yağı temizleme özelliğine sahip olacaktır. Normal nem dengesine ulaşılması ile cilt problemlerinin de ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bakım yaparak, cilt sorunlarınızın çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru ciltler;

Cildin yağlı olmasının dışında, kuru olmasının da problem olacağını söyleyebiliriz. Kuru ciltlerin en önemli sorunu, kendi yenileyememesidir. Bunun için beslenmesi şartı. Cilt bakım ürünleri ile mümkün olduğunca cildinizin nemlendirilerek, beslenmesi sağlanmalıdır. Vitamin özlerini içeriğinde bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Karma ciltler;

Cildinizin türü karma ise bu cilt tipi için sunulmuş olan ürünleri kullanmanız gerekecek. Cildinizin temizlenmesi, cildin sorunlarına çözüm bulunması açısından aldığınız her ürünün karma cilt tipi için uygun olup olmadığına bakmalısınız.

Sunulan ürünlerin kullanımının haftada bir, günlük olarak ayda 2 3 kere uygulanması gibi talimatlar olabilir. Bu durumda talimatlara uygun şekilde hareket etmeniz önemlidir. Günlük kullanmanız gereken tonikler, haftalık olarak yapmanız gereken yüz maskeleri ile temizliğin en iyi şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Temiz bir cildin, sağlık açısından en önemli husus olduğunu unutmayın.F

Bakımın evde yapılması da mümkün. Aldığınız ürünleri kullanmak ya da evde yapılabilecek olan maske önerileri ile cildinizin bakımını yapabilirsiniz. Evde pratik cilt bakımı için sunulan önerileri değerlendirebilirsiniz.

Günlük maskeler

Mineral özlü uygulamalar

Temizleyiciler evde yapabileceğiniz pratik uygulamalar arasındadır.

Evde maske yapmak istiyorum, evde cilt bakımı yapmak istiyorum diyen kişiler; mutlaka verilen maske ve temizleme püf noktalarına göre hareket edebilir. Cildin temizlenmesi ve sağlığına kavuşması bu şekilde mümkün olacaktır.

Bunu da seversin  Zein Obagi ile Cildinize Sağlık Gelecek

Erkekler İçin Cilt Bakımı

Bakım nasıl yapılmalı sorusunu erkekler için özel olarak yanıtlanabilir. Cilt bakımı erkek cildi için de mümkündür. Bu noktada tek fark, erkeklerin sakallarının olmasıdır. Onun dışında kullanılan ürünlerin, kadın – erkek cinsiyeti üzerinden farklılaştırmasını gerektirecek bir durum yoktur. Aynı şekilde cildinizin türü üzerinden ürün seçmeniz en doğrusu olacaktır.

Erkekler cilt bakımı için;

Siyah noktaları temizleme

Tonik kullanma

Maske yapma gibi fırsatları değerlendirebilir.

Cildin sağlıklı olması için akne problemi yaşayan  erkeklerin, sivilce önleyici ya da sivilcelere iyi gelen ürünler kullanması da söz konusu olabilir. Aynı şekilde düzenli uygulamanın olması sayesinde, cildin temizliğinin sağlanması mümkündür.

Aktif karbon cilt temizliği için kullanılabilecek ürünler arasındadır. Ciltte gerginliğin olması, cildinizin gözeneklerinin açılması gibi etkileri olacaktır. Düzenli kullanım ile yaşanan akne problemlerine de çözüm getireceği söylenebilir. Siyah noktaların azalması, cilt gözeneklerinin sıklaşması gibi etkileri olacaktır. Ürünün cildinize uygun olması halinde, kullanımını sağlayabilirsiniz.

Hem kadınların hem de erkeklerin kullanarak sağlıklı cilde kavuşacağı ürünlerde öncü marka, Farmasi ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Ürün içeriklerini okuyarak, sizin cilt tipinize uygun olan ürünü kullanmaya özenle dikkat etmelisiniz.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim