Fayans üzerine fayans yapıştırılır mı?

Annekaz
20 Mayıs 2014
Yorum Yok

Tadilat dönemindeyiz, duvarlar boyanıyor parkeler yenileniyor belki kapı pencereler değişiyor bunlar bir yere kadar çok fazla hasarsız yapılıyor ama eski fayansları yenilemek ev tadilatının en pis kadınlar için kabus noktası. Eski fayanslar kırılır dökülür sökülür ortalık toz duman olur. Peki eski fayansları kırmadan dökmeden yenileyebilir miyiz?

Eski fayanslar üzerine yeni fayans yapıştırma..

Eski fayansları yenilemek için kırmaya dökmeye gerek yok gayet tertemiz  bir şekilde ıslak zemin ve mutfak fayanslarınızı yenileyebilirsiniz.  Öncelikle fayanslar üzerine dolgulu astar yapmak zorundasınız. Fayansların üzerinde o kayganlık kalmayacak ve üzerine yapışan tırtıklı bir yüzey olacak. Bunun yapmanın en kolay yolu fayans üzerine astar atmaktır. Bu astarlara dolgulu astar denir pek çok marka var piyasa satıcınıza danışın.

Yerlerdeki fayanslara gelince.. işte burada kırmaktan başka çare yok su tesisatı için yerdeki fayanslar kırılacak ve üzerine yeniden yeni fayanslar yapıştırılacak..

İşte size birbirinden şık 2014 model banyo ve mutfak fayans modelleri..

 

Bunu da seversin  Eski vitrinden modern kahve köşesine
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim