Kağıt bobininden banyo rafı

Annekaz
24 Aralık 2012
1 Yorum

banyodekor1Kağıt makarası ya da kağıt bobinlerin ortası adı artık her neyse kısaca büyük kasnaklardan banyo rafı yaptım. Şimdi diyeceksiniz ki sevgili “AnneKaz biz nerden bulalım bu kasnakları?”  siz de haklısınız  fakat matba ile alakası olan herkes bu kasnaklardan edinebilir çünkü baskı yapılan kağıtlar dev bobinler olarak matbalara geliyor ve bu bobinler  baskı makinelerıne takılıp bitene kadar dergi, kitap vs basılıyor geriye de boş ortası kalıyor genelde matbalarda bu kasnakları strech filmlerle sarıp darbuka yapıyorlarmış :) yaratıcılık da sanıyor yok :)

1

Her neyse bobin ortaları benim banyoma girdi. Zaten banyo dekoruna takmış durumdayım salonum bile bu kadar süslü değil inanın neyse banyodan başladım yaza kadar sıra salona da gelir.

Bobin ortaları için önceden yapışkanlı desenli folyo almıştım ki banyoya uygun bulabildiğim en uygun desen gördüğünüz folyodan başkası değildi. Bobin ortasının boyunu posunu ayarlayıp yapışkan desenli folyoyu kestimönce dılını kapladım. Sonra kalan fazlalıkları dilim dilim kesip içe doğru kıvırıp yine yapıştırdım. İç ortasına göre yapışkanlı desenli folyo kesip içini de kapladım hepsi bu 3 tanesini yapması yarım saat bile sürmedi.

Kasnakların kenarlarına sıcak silikon sürüp fayansta ayarladığım yere yapıştırdım. İçine hediye edilen havluları kıvırıp bitkisel sabunlarla beraber misafirlerin hizmetine açtım.

Fayans üzerinde gördüğünüz dekoratif kelebeklerin nasıl yapıldığını yazmıştım. Üstteki mavi havlu yerine mor havlu olaydı iyiydi ama malesef mor havlum yoktu :)) Banyo için bir projem daha var onu da yapınca artık banyo dekoru ile işim kalmayacak yani umuyorum :)

Yaparken adım adım fotoğrafladım buyruuunn efenim..

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. sevda dedi ki:

    Harika olmuş. Nerden de aklınıza gelmiş ya :))) Tam da aradığım şey. Umarım ben de yapabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim