Fermente pirinç ile ağarmayan saçlar

Annekaz
16 Eylül 2018
Yorum Yok

Yaşlandıkça saçımızda çıkan beyaz saçları doğal olarak engellemenin yolu fermente pirinçte. Asyalı kadınların saç bakım sırrı Fermente pirinç ile ağarmayan saçlar sadece iki malzeme ile saçlarınız ipek gibi olsun, kalınlaşsın ve doğal olarak beyazlamayıp rengini korusun. Sadece iki malzeme ile yüzlerce liralık bakıma eş değer bir bakımı bedava yapabilirsiniz.

Fermente pirinç ile ağarmayan saçlar tarif

Size gerekli olan iki malzeme var birisi pirinç 1 bardak pirinç mümkünse basmati pirinci ve 1,5 bardak içme suyu.

Pirinci hızlıca yıkayın hırpalamayın sadece sudan geçirin. 1,5 bardak içme suyu ile bir kaseye koyun ve bir gün oda ısısında üzerine bir bez örtüp bekletin. 1 gün sonra iyice karıştırıp süzün. Pirinçlerle işimiz bitti isterseniz çorba bile yapabilirsiniz bize suyu lazım.

Bu suyu dolapta saklayarak 10 gün kadar kullanabiliyoruz.

Fermente pirinç suyu saçlara nasıl kullanılır.

Pirinç suyu saç diplerine masaj yaparak kullanılıyor, bir sprey şişesine koyun ve öncelikle saç diplerine sıkın saç diplerine masaj yapın ve poşet ya da duş bonesi takıp 30 dakika bekletin. Haftada  bir kere yapacağınız bu maske ile saçlar kolay taranır, kalınlaşır ve en önemlisi beyazlama sürecini yavaşlatır.

Bunu da seversin  Saçlarınız daha hızlı uzasın
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim