Güzel bir cilt için limon

Annekaz
18 Şubat 2014
Yorum Yok

Limon yemeklerimize tat verdiği kadar cildimize de parlaklık katıyor. Güzel bir cilt için limon suyu kullanılıyor. Limon suyu cilt ve güneş lekelerinde cilt kararmalarında kullanılıyor. Limonun ayrıca siyah noktalara da çok iyi geldiği biliniyor. Öncelikle aşağıdaki verilen limon maskeleri gece kullanılmalı ayrıca alerjik bir bünyeniz varsa önce test edin bir de cildinizde kullanacağınız limonlar kesinlikle taze olmalı.

limon

Yaşlılık lekeleri için limon

Yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri limon ile hafifliyor. Cildinizi temizleyin, bir dilim limonu kesin ve cildinize ovarak uygulayın bu şekilde yatın sabah ılık su ile yıkayın bu limon maskesini haftada iki kere yapabilirsiniz.

Siyah noktalar için limon suyu

Siyah noktalar için 1 kaşık süzme yoğurt ve bir kaşık limon suyunu karıştırın siyah noktalı bölgeye sürüp 20 dakika bekletin ovalarak yıkayın gün aşırı yapabilirsiniz..

Limon ile nemlendirici maske yapın

Eşit miktarda bal, limon suyu ve zeytin yağını karıştırın cildinize sürün 10 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın, kuru ciltler için sakinleştirici ve etkili bir maskedir.

Kuru ciltlere limon peelingi

Kuru pul pul dökülen ciltlere limon peelingi özellikle tatil dönüşü için süper basit ve etkili.. yarım dilim limonu şekere batırın ve cildinizi ovun haftada bir kereden fazla uygulamayın.. gece yapın temizleyip nemlendiriciyi sürüp yatın…

Kırışıklıklara limon ve badem yağı

Kırışıklıklar için eşit miktarda badem yağı ve limonu karıştırın bir pamukla yüzünüze uygulayın, 2o dakika bekletin ve yıkayın..

unutmayın limon asitlidir hiç bir peeling ya da maske güneşe çıkmadan önce yapılmaz maske ve peeingler için en iyi zaman yatmadan öncedir ve her zaman ama her zaman güneşten korunun..

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.