Gebelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır ? Ünlülerin hamilelik seçimi

Melike
4 Temmuz 2018
Yorum Yok

Hamilelik dönemi, kadınlar için oldukça özel bir süreçtir. Bu özel süreç zorlukları da beraberinde getirir. Bu zorluklardan biri de kadınların en çok önem verdikleri bir konu olan kıyafet konusudur. Hamileliğin başlangıcından itibaren anne adaylarının kıyafetleri baştan aşağı değişir. İlk üç ayda karın fazla büyümediği ve kilo alımı fazla olmadığı için anne adayı var olan kıyafetlerini giymekte bir sıkıntı yaşamaz. Ancak, 3.aydan itibaren karın büyümeye ve anne adayı kilo almaya başlar. Kol, bacak ve ayaklarda şişmeler meydana gelir. Artık kıyafetleri değiştirmenin vakti gelmiştir. Bu dönemde kıyafet seçimi oldukça önemlidir.

Kumaş Seçimi

Kıyafet seçiminde üst ve alt parçalarda ya da elbiselerde kumaş seçimi önemli. Hamilelik döneminde vücut ısısı 0,5 ile 1 derece arasında daha sıcak olduğu için hava aldıran kumaşlar tercih edilmelidir. Viskon, polyester ya da polyamid kumaşlar yapaydır. Bu süreçte anne adaylarının vücut ısılarına karşı problemler yaşanmasına neden olur. Kaşıntı, deride tahriş gibi. Bu noktada doğal kumaşlara yönelmek doğru tercih olacaktır. Pamuk, keten ya da yün gibi kumaş türleri uygundur.

Kilo ile Orantılı Kıyafetler Seçmek

Anne adayları, hamileliğin ilk gününden itibaren dolaplarını baştan aşağıya değiştirip sürece hazırlarlar. Bu doğru olmayacaktır. Anne adayı bu süreç boyunca kademeli olarak kilo almaya devam eder. Dolayısıyla, topluca kıyafet almak yerine kilo artışına bağlı olarak dönemlere yayarak kıyafet almak gerekir. Böylece, doğru kıyafet seçimleri yapılabilir.

Pantolon Seçimi

Pantolon giymeyi seven anne adayları pantolon alırken bazı detaylara dikkat etmeleri gerekir. Giderek büyüyen karın kısmı ve kalınlaşan bel bölgesi dar ve sıkı bir kıyafetlerle bebeği rahatsız etmemelidir. Bu nedenle bel ve karın kısmı esnek kumaştan yapılmış pantolonlar tercih edilmelidir.

Bunu da seversin  Anneler gününde önce bunu izleyin

Uzun Üst Parçalar

Hamile elbisesi giymeyen anne adayları üst ve alt parçalar giymeyi tercih ederler. Anne adayı, tercihini bu yönde kullanılıyorsa üst parçalar uzun olmalıdır. Bluz, tişört seçimlerinde göğüs altından itibaren bollaşan, rahat ve kullanışlı ürünler olmalıdır.

Likralı Kıyafetler

Likralı kıyafetler, dar ve sıkı parçalardır. Hamilelik sürecinde, sürekli genişleyen vücut için yanlış tercihlerdir. Mümkün olduğu kadar likralı ürünlerden kaçınılması gerekir.

Düz Ayakkabı Seçimi

Hamilelik döneminde, ayakların rahatlığı önemlidir. Bu nedenle düz ve ortapedik ayakkabılar giyilmesi gerekir. Eğer topuklu ya da farklı bir ayakkabı tercih ediliyorsa anne adayı yanında bu tür rahat ayakkabı taşımalıdır.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.