Doğum yapılacak hastane seçerken nelere dikkat edilmeli?

Annekaz
3 Şubat 2017
10 Yorum

Anne adayları hamilelik haberini alır almaz ilk akıllarına gelen şey hangi hastanede doğum yapacağım?

Hamileler için hastane çok önemli bir çok anne adayının tercihi hamileliğin başından itibaren gittikleri doktorun doğuma girmesi onun için neredeyse ilk muayenede bile kendileri için en iyi doktoru seçmeye çalışıyorlar.

Hamilelikte  doktor seçimi

Hamile olduğunuzu öğrendiniz ilk muayene için nasıl doktor seçersiniz? Hamilelerin çoğu arkadaş ve akrabalarının tavsiyesini dinliyor, sosyal medyada Dr arayanlar da çok fazla. facebookda kadınlardan, hamilelik gruplarından sık sık  Dr tavsiyesi isteniyor. Doktor seçimi yapıldı diyelim sıra hastaneye geliyor eğer anne adayı doktorundan memnunsa kesinlikle doktorunun tavsiyesi üzerine hastane seçiyor ya da doktorunun çalıştığı hastanede doğum yapıyor.

bebek premature

Doğum yapılacak Hastanede aranan özellikler neler?

Önceliğin fiyat olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Doğum için hastanede aranan ilk özellik temiz olması, çalışanlarının nazik ve ilgili olması, bebek yoğun bakımı, çocuk doktorunun olması, anestezi uzanı ve ebeler de incelenen konulardan,  anne adayları özel oda da istiyor yanlarında kalabilecek refakatçinin de kalabileceği  bir oda ilk tercihleri.

Tabi ki doğum yapan kadın ilgi ve alaka bekliyor hemşirelerin, kat görevlilerinin nazik,  ilgili  güler yüzlü olması hastane tercih sebeplerinden. Daha sonra fiyat geliyor. Hamileler en ucuz hastaneyi değil kaliteli ve fiyatı uygun hastaneleri araştırıyorlar.

Doğum yapmak hele normal doğum için saatlerce sancı çekmek stresli – ağrılı  bir deneyim anneler kendilerine ve bebeklerine  gösterilecek ilgiyle  acıları bir nebze de olsa unutacaklarını düşünüyorlar ki haklılar…

Bunu da seversin  Anne adayları tavsiye almasın tavsiyesi!
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (10)
 1. Maver dedi ki:

  1. Doktor
  2. Ebe hemşire görevlilerin ilgisi
  3. Temizlik
  4. Daha önce olumsuz yorum yapılmış mı.
  5. Oturduğum yere yakınlık
  6. Doğum sonrası olumsuzluklarla cevap verebiliyor mu.

 2. tubanur dedi ki:

  Devlet hastanelerinde doğum özeller kadar iyi oldu sanırım.. eskiden devlet hastanelerinde doğum yapmak işkence gibiydi..hatta bir keresinde birisinden doğum esnasinda hademenin odaya paspas yaptığını duymustum yıllar önce..
  Şimdi özel hastaneler kadar özenli olduğunu duydum.dogum icin çuvalla para dokmekte işin cabasi..

 3. Dilek ağaoğlu dedi ki:

  Anne ve bebek için yoğun bakım ünitesi olması lazım öncelik bu olması lazım bence

 4. Tugba dedi ki:

  Dalinda basarili saglikçi,Temizlik,bunlari yaparkende güleryuz

 5. SEVGİ YILDIZ dedi ki:

  yenidoğan ünitesi olması en en en önemlisi .yoksa yeni doğum yapmış hallerde hastane hastane yaşam mücadelesi verir kadın :(

 6. Sinem karataş dedi ki:

  Tıbbi cihazlar açısından en temiz ve güveniliri devlet hastaneleridir. Son zamanlarda gördüğüm kadarıyla doğum ekipleri gayet sevecen oluyor. Birde allah göstermesin bebeğin başına bi iş gelirse tam teşekküllü devlet hastanelerinin imkanları oldukça geniş. Yani özellere dünyanın parasını dökmeye hiç gerek yok ☺️

 7. Sebahat dedi ki:

  Kesinlikle nokta atışı bir yazı olmuş doktor güleryüzlü çalışanlar hijyen, temizlik hepsi önemli birer kriter

 8. Hacer dedi ki:

  Ilk doğumunu yapacaklar için faydalı bir yazı. Ikıncı doğumu yapacaklar için daha faydalı:) ilk doğumu özelde yaptım ikinci doğum için devlet hastanesini bile düşünüyorum. Düzgün bir devlet hastanesi bulduktan sonra özellere göre çok daha iyi olduğunu görüyorum…

 9. Aysel dedi ki:

  Yenidoğan yoğun bakım ünitesi varmı
  Tabiki Doktorumun önceligide olacak

 10. Nehir dedi ki:

  Yeni doğan ünitesi
  Doktor
  Hijyen
  Odalarin ferahligi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim