Gocanın Karı

Annekaz
24 Eylül 2011
1 Yorum

Geçen gün  Burçin Birben’i, dinledim. Bay, Bayan,Kadın,Karı, kız,eş kavramı tartışılırken çok hoş bir ayrıntıya değindi.

Köylerde dağlara ‘goca’ derlermiş. Dağ:  Koca, Üstüne yağan da kar yani Koca nın karı yani koca ve karı dağ gibi kocalar lazım kadınlara kollayan besleyen doyuran, seven  haşmetli gölgesi bile yeten kocalar.

Kavramın ne olduğu çok önemli değil bana bayan demişler hanım demişler kadın demişler hiç önemi yok nasıl söylendiği önemli ses tonu, bulunduğu durum verildiği değer önemli. Her gün kadın cinayetlerinin işlendiği, cinsel tacizlerin olduğu devletin bile bazen koruyamadığı kişi ha kadın olmuş ha bayan olmuş.

Tribünlerde bile başörtülü kadını erkek sana koskoca gazeteciler muhabirler var. Emin olalım ola ki kadınsa kalbini kırmayalım diye demiyorlar…

Bunu da seversin  Çamaşır makinesi deterjanı bittiyse ne kullanabiliriz?
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. 3rdinç dedi ki:

    “Bayan” deme alışkanlığına sahip insan sayısı giderek artıyor. Ama bu farkındalığı, kadınlardan değil erkeklerden kazanmalıyız. Duyarlı bayan sayısı, duyarlı erkek sayısına eşit olmasını diliyorum.

    İşte biz o zaman tükeneceğiz :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim