Gebelikte cinsel ilişkiden kaçınmalı mı?

Annekaz
6 Kasım 2016
Yorum Yok

Hamilelik sanıldığı kadar hassas bir durum değildir ( tabi sorunsuz ve tek bebekli hamileliklerden bahsediyorum)  hamileliğin ilk aylarından son aylarına kadar cinsel ilişkide sakınca yok ama o kadar çok yanlış hatta korkunç bilgiler dolaşıyor ki hamilelik sırasında kadın da erkek de evliliği kendine zehir edebiliyor.

Hamilelikte cinselliğe kadın açısından bakalım..

Hamileliğin ilk günlerinde farkına hamile olduğunuzun farkına varmadan cinsel ilişki yaşayabilirsiniz daha yeni tanışan sprem ve yumurta yeni yeni hücrelere bölünürken bunu cinsel yolun üzerinde değil tüplerde yaparlar yani henüz bebek olacak ve bölünen hücreler rahime yerleşmemiştir hassastır ama normal bir cinsel ilişki ile dağılıp bozulacak yerde yapıda değildir. Fakat daha önce ilk aylarda düşük yaşamışsanız doktorunuz size cinsel ilişkiden sakınmanızı önerebilir. Orgazm ya da sert cinsel ilişki kasılmalar düşüğe neden olabilir bu nadir de olsa yaşabilecek bir durum.

Kadınlar hamilelik sırasında normalden çok fazla hormon salgılarla bu kişiye göre değişse de hamilelikte cinsel isteğin artması çok normaldir. Burada bebeğin istenip istenmeme çok önemli! eğer bebek planlı ve huzurlu bir ortamda yapılmışsa hem erkek hem de kadın hamilelikte cinsel ilişkiye daha rahat girer.

Hamilelikte erkeklerin cinsel ilişkiye bakışı

Eşini seven ve düşünen erkekler gebe eşlerine karşı cinsel ilişkide daha kibar ve nazik olmak zorundalar sadece hareketler ya da pozisyonlar değil hormon yumağı haline gelmiş bir kadın kendini cinsel bir obje olarak görmez ilerleyen zamanlarda kilo alan vücudu değişen bir kadına karşı sevgiyle yaklaşan bir koca her zaman takdiri hak eder. Sorunsuz hamileliklerde bebek de isteniyorsa normal cinsel yaşam erkek açısından da devam edebilir, cinsel hijyenine dikkat etmenin önemi burada büyük. Gebeliğin son 3 haftası çok daha dikkat ve özen ister doğumun başlayacağı güne kadar cinsel ilişki devam edebilir ama kasılmaların doğumu başlatabileceğini unutmamak gerekir.

Bunu da seversin  Kürtaj Öncesi ve Sonrası Yapılan Yanlışlar

Halk arasında dolaşan hurafeler

Saçma sapan akla mantığa sığmayan şeylerle zaten gerilen hamileler iyice gerilebilir mesela bebek doğmuş da kafasında sperm varmış da bunlar birikmiş de doğunca iğrenç bir görüntü olmuş falan.. bebek kesenin içinde biliyorsunuz değil mi o kese 2 kat! bırakın spermi annenin kendi organlarından sıvısı girse bebek kaç gün yaşar!

Hamileliği kendinize ve eşinize zehir etmeyin mutlu bir hamilelik mutlu bir bebek demektir kendiniz germeyin ve huzurlu olsun.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim