Güneşe çıkmadan önce bunları yapmayın

Annekaz
28 Mayıs 2011
Yorum Yok

güneşten korunma

Güneş lekeleri kadınların en büyük sıkıntılarından birisi hele açık tenliyseniz bahardan itibaren benim gibi güneş kreminin esiri sayılırsınız. Bronzlaşmak adına çok yanlış şeyler yapılıyor satlerce ksgın kum üzerinde yatığ döne döne güneşlenmek en çok bilineni ama gerçekten çok tehlikeli. Bırakın güneşi şezlong altında bile güneşlenirken hem denizden hem de kumdan yansıyan güneş cildinize zarar verebilir. Güneş lekesi bir kere oluştumu kurtulması da çok zor benim bildiğim güneş lekelerini tedavi edecek bi krem yok kimyasal pelingler durumun vehametini biraz azaltabiliyor yine de bu konuda bir cilt doktoruamyada medikal estetik güzellik uzmanına danışmakta var.

Yıllar önce bir gazetede 78 yaşındaki bir rahibin fotoğrafını görmüştüm 30 yaşlarında dini inancı gereği kendini tapınağa kapatmış ve 78 yaşına kadar hiç çıkmamış bu süre içirinde dişleri dışında cildi çok değişmemişti. Güneş cildi  yaşlandıran en büyük faktörlerden birisi bir de sigara tabi..

Birde güneşe çıkılmadan önce yapılması gereken ve yapılmaması gerekenler bakalım nelermiş..

 

Güneşe çıkmadan önce hızlı bronzluk adına cildinize kola, yağ gibi şeyler sürmeyin

Öğlen sıcağı altında kesinlikle güneşte durmayın (11 – 16 )

Bronzlaşmaya başlamadan önce vücudunuza peeling yapın, basit bir kese ya da hazır satılan kil ve ya bakım ürünleri ile yapabilirsiniz dalgalı ve dengesiz bronzlaşmanın önüne geçer. Güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler içinde bu kural geçerlidir.

Güneşe çıkmadan önce herhangi bir parfüm deodarant vs cildinize sıkmayın bu çok önemli

Makyaj yapmayın

Kullandığınız güneş kremi en az 15 faktör olmalı , sık sık yenileyin ve denize girdikçe tekrarlayın

Açık tenliyseniz güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin sadece denizde değil evde bile sürülmesi gerekiyormuş cilt doktorumun bana  tavsiyesi bu şekilde, nemlendiricili hafif koruyucu kremler ev ve kısa süreli açık hava gezintileri için uygun

Bunu da seversin  Leke Tedavisi Nasıl Yapılır, Seans Süresi Nedir?

Uçucu yağlardan özellikle uzak durun.. Bu tür krem ve bakım yağlarınız  varsa özellikle serumlar gece yatmadan kullanın

ve kocaman bir şapka edinin..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim