Cilt lekeleri nasıl oluşur? Cilt lekeleri için maske tarifleri

Annekaz
23 Şubat 2021
Yorum Yok

Cilt, insan vücudunun en büyük organıdır.  Cilt sorunları dünyanın en yaygın sağlık sorunları arasında geliyor. İstatistiklere göre  sivilce gibi cilt rahatsızlıkları dünya nüfusunun yüzde 80’ini hayatlarının bir noktasında etkiliyor.

CİLTTEKİ LEKELER NASIL OLUŞUR?

Derideki koyu lekeler, ya da bizim deyişimizle cilt lekeleri  her yaşta görülebilen başka bir yaygın cilt sağlığı ya da kozmetik sorunu.  Cildinizde  renk değişimleri olmaya başlamışsa hemen panik yapmayın cilt lekesinin pek çok sebebi olabilir?

Güneş cilt lekelerinin başlıca suçlusudur. Güneş kremlerinin cilt lekelenmelerinden koruduğu araştırmalarla sabit. Diğer yandan, çeşitli  enfeksiyonlar, hormonel değişiklikler, kimyasal ilaçlar ve uygulamalar, karaciğer sorunlarına kadar cilt lekelenmesine neden olabilecek pek çok faktör mevcut.

Özellikle açık tenlilerde güneş ve ışık lekelenmeleri çil halinde olabiliyor. Ve bu çiller bazılarına çok yakışıyor.

CİLT LEKERİ İÇİN MASKE TARİFLERİ

Leke tedavisi  oldukça zordur. Çok pahalı ürünler denemeden önce size vereceğim maskeleri düzenli  olarak uygulayın. Öncesi ve sonrası fotoğrafları çekip karşılaştırın. Aşağıdaki maskelerle cilt lekelerini azaltan pek çok kişi var.

  • Ciltteki koyu lekeleri ve lekeleri beyazlatmaya yardımcı olan doğal çözümlerden biri de patatestir. Patates maskesini her gün yapın bir hafta sonunda ciltteki değişimi görün.

PATATES MASKESİ

1 adet patatesi  robottan geçirin krem gibi olsun.  Yüzünüze olabildiğince patates ezmesi ile ovalayın. 20 dk kadar bekletip yıkayın bu maskeyi 1 hafta boyunca her gece yapın.

Aloe Vera maskesi

Aloe Vera yaprağını ikiye bölün. Cildinize sürüp kurumasını bekleyin ılık su ile yıkayın. Bu tarif de her gün yapılabilir. Aloe Vera alerjik olabilir önce kolunuzda deneyin lütfen.

Kaynak: thesafebeautyaisle

Kaynak: thesafebeautyaisle

Portakal Kabuğu maskesi

1 kaşık portakal kabuğu tozu ( kışın soyduğunuz portakalları kurutup robottan geçirin) 2 yemek kaşığı süt ile karıştırın. Cildinize sürün 15 dk kadar bekletin. Haftada 2 gün gün uygulayabilirsiniz.

Taze limon maskesi

Bunu da seversin  Çocuklar için yüze tam oturan maske dikimi - Maske kalıbı & Video

Taze limon dilimini cildinize direkt sürün. Kurumasını bekleyin ve yıkayın. Haftada 2 kere uygulanabilir.

Hindistan cevizi yağı maskesi

Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağını cildinize sürün. Cildiniz iyice emsin silin ve yıkayın. Haftada  bir kaç kere uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi maskesi

Elma sirkesini eşit şekilde bir kaç malzeme ile karıştırarak çeşitli leke maskeleri yapmak mümkün.

1 kaşık elma sirkesi, 1 kaşık su

1 kaşık elma sirkesi, 1 kaşık  kuru soğan suyu

1 kaşık elma sirkesi, 1 kaşık limon suyu

Bu tariflerden istediğinizi ya da sırası ile her maske zamanı birisini uygulayarak devam edin. Sadece lekeli olan bölgelere sürün ve kuruyunca yıkayın. Elma sirkesi doğal olmalı. Mümkünse her sabah 1 bardak suya 1 kaşık bal ve bir kaşık elma suyu koyup için.

Ananas maskesi

Ananas suyunu sadece lekeli olan bölgelere sürün kuruyunca yıkayın. Koltuk altı gibi bölgelerde etkili bir maske türü.

Yulaf yoğurt maskesi

Yulaf ve yoğurdu 1 er kaşık karıştırın. Yüzünüze sürün ve 20 dk bekletip yıkayın.

Tüm maske tarifleri gece içindir hiç bir maske güneş eve girerken yapılmaz. Lekelerle mücadele etmek sabır işidir lekeler oluşmadan önce önlem almak  işin en kolayı olur. Lütfen güneş kremlerinizi yaz kış çantanızdan eksik etmeyin.  Evde bu çözümler bir nebze lekeleri azaltacaktır.

Dermapen ve cilt lekeleri için özel protokoller  için Ankara’da Malika Sağlık ve Güzellik Merkezini tercih edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim