Dukan ve ben!

Annekaz
10 Mart 2015
10 Yorum

Dukan diyeti yapıp kilo veren ve devamını getiremeyen bir ben değilim elbet. Dukan ve Dukan ekspres diyetlerini yaptım birisinde 7 diğerinde 5 kilo verdim ufak tefek adım atmalarım oldu 2 gün 3 gün sonra bahane bulup çıktım diyetlerden lakin 1 yıldır sınırsız yediğim yemekler bana fazladan 10 kilo olarak döndü şimdi mıy mıy etmenin alemi yok paşalar gibi yedim aldım.

Bahanelerim var elbette dışarıdan bu kaçıncı dukan diyenler oluyor ikincisinin sonuna gelmişken eşimin işine son verildi. Hayat alt üst olunca diyet falan göze görünmüyor maddi manevi kendimizi toparlayalım derken aradan nerdeyse 1 sene geçti bu arada ev değiştirdik bir şeyler bir şeyler.. Şimdi Çok şükür zemin hazır kendimi iyi hissediyorum kafa olarak çook hazırım. Verecek 10 kilo olunca dukan ekspres diyeti bana uygun değil o halde klasik dukan diyeti yapalım dedik hatta bir arkadaşımla iddiaya girdim onun verecek 6 kilosu var. Bakalım 6 kiloyu kim önce verecek,  buradan ve faceden çok fazla paylaşım yapmak istemiyorum ama beni insragramdan takip edebilirsiniz. tık tık https://instagram.com/annekazblog/   

Hayatımda en çok gördüğüm kilo 63,3 dü bu ilk dukan yapışımdı şimdi 62,3 ile başladım her zaman 52 yi görmeyi çok istedim. İnşallah Bir ziyan olmazsa ki alerjim yüzünden kortizonlara başlamazsam yeniden hedefim 10 kilo.

Dukan hakkında çok soru soran var zor bir diyet biraz da külfetli ne yalan söyleyeyim,önce kafa olarak sonra cüzdan olarak kendinizi hazırlayın yarım bırakmak emeklerin boşa gitmesinden başka  bir şey değil..

dukan test
ben 52 istiyorum ama Dukan testine göre 55 olsam yeter… kısmet 55 i bir görelimde.. gerisi kolay :P

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (10)
 1. ayşegül dedi ki:

  ben 2 sene önce 6 ayda 10 kilo verip bırakır bırakmaz hızla geri alanlardanım.. ve ne yazık ki yeniden yapmaya gücüm yok..

 2. emine kanak dedi ki:

  Yaz gelmeden hepimizde bir telas oldugaliba :-) bende tup bebek tedavisi oncesi basladim diyetisyene ama 2 kilo verip 1 kilo alinca kqratay diyetini deniyorum Allah kolaylik versin hepimize:-)

 3. Senem dedi ki:

  Ben yorum yapmıyorum :)

 4. bademlebuduk elif dedi ki:

  takip ediyorum senin diyetini instagram hesabından :) başarılar

 5. Canan Zerkinli dedi ki:

  Şuan bende diyetteyim hepimize başarılar diliyorum :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim