Hamilelikte ne yerseniz bebeğiniz odur

Annekaz
22 Eylül 2015
Yorum Yok

Hamilelikte beslenme ile ilgili pek çok tavsiye duyarsınız. Bebek doğduktan sonra ilk 1000 gün nasıl çok değerliyse hamilelikte de ilk 100 gün çok önemli. İç organların beyin ve kalbin oluştuğu zamanlarda siz ne yerseniz plesanta ile bebeğe geçer. Tabi sigara alkol zararlı kimyasal ve ilaçlardan bahsetmiyorum bile söz konusu abur cuburlar…

Obezite bebeklerde bile görülebiliyor. Uzmanlar hamilelikte yanlış beslenmenin obez ya da obzeiteye yatkın bebekler dünyaya getirmekte büyük pay sahibi olduğunu söylüyorlar. Kola, hamburger katkılı etler , ne olduğu belli olmayan yağlar, yük sek oranda şeker hamilelerin uzak durması  gereken yiyeceklerden. Bu kampanya ise Brezilya’da hazırlanmış.

you-are-what-you-eat-INLINE2

Brezilya’da Türkiye ve diğer gelişen ve gelişmekte olan ülkeler gibi obezite ile mücadele ediyor. Erkelerin yüzde 54’ü kadınların yüzde 48’i aşırı kilolu. Kampanya çok etkileyici. Annelerin sorumluluğu büyük obez bir nesil ve çocuklar istemiyorsanız hamilelikten başlayıp bebeğinizin ilk 1000 gün öncelikli beslenme alışkanlıklarınızı geliştirmelisiniz. hamilelikte sigarayı bırakamayanlar ne yapmalı?

you-are-what-you-eat-INLINE1b

Vurucu ve hatta rahatsız edici olsa da bu kampanyayı destekliyorum. Hamilelikte tabiki sadece yedikleriniz içtikleriniz bebeğin sağlığını etkilemiyor genetik sebepler anne karnındaki gelişim vs  çok önemli ama ne yerseniz osunuzdur mottosunu da hatırlatmak isterim…

Bunu da seversin  Duvar dekoru için 30 şık fikir
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim