Bebeğin daha zeki doğması için yapılması gerekenler

Annekaz
10 Şubat 2018
Yorum Yok

Hamilelikte bebeğin daha zeki doğması için neler yapılabilir? Bebeğin daha zeki doğması için yapılması gerekenler elbette var ama şunu unutmamalı ki zeka da genetik olarak anne – baba ve aileden geçen bir özellik olarak varsayılıyor.

Bebeğin daha zeki doğması için

Elbette hamilelikte yediklerimiz sadece zeka değil bebeğin tüm beden ve beyin gelişimi için çok önemli. Peki hamilelikte nelere dikkat edersek bebeğimiz daha sağlıklı dünyaya gelir?

Özellikle İlk üç ay paketli gıdalardan uzak durmanız gerek, işlenmiş gıdalarda çeşitli koruyucular ve çin tuzları vardır mümkünse bile ekmeği bile kendiniz evde bildiğiniz unlardan yapın.

Meyve sebze mevsiminde tercih edin şekerden ve aşırı tuzdan kola ve hazır meyve sularından uzak durun. Bol bol kuruyemiş özellikle ceviz, badem yer fıstığı mümkünse kavrulmamış tercih edin. Yani doğal sanayileşmemiş beslenmeyi tercih en azından ilk üç ay buna dikkat edin.

Hamilelikte tembellik yok

Bol bol hareket edin sağlıklı bir hamilelik geçiriyorsanız yürümenizde, spor yapmanızda,  çalışmanızda hiç bir engel yok. Aşırıya kaçmadan güneşe çıkın Güneş D vitamini için çok önemlidir.

Bebeğinize hikayeler anlatın

Bebeklerde dil gelişimi için ne kadar erken başlasanız yeri bol bol bebeğinizle konuşun anne karnında olsa bile yumuşak bir ses tonu ile ona masallar anlatın, şarkılar söyleyin müzik dinletin doğumdan bebeğiniz sadece sizin sesinizle bile sakinleştiğini göreceksiniz.

Stressiz hamileliklerin sonucunda sakin bebekler doğuyor bu bilimsel bir araştırma değil sadece benim görüşüm. Hamilelikte mutlu olun tadını çıkarın bir kadının yaşayabileceği en güzel tecrübeyi sonuna kadar yaşayın.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim