Okul öncesi eğitim için harika kaynak

Annekaz
5 Ekim 2011
6 Yorum

Okul öncesi eğitimin artık bütün anneler farkında, bırakın ana sınıfını emeklemeden itibaren çocuklara sayıları renkleri öğretecek oyuncaklar seçiyoruz. Hele kalem tutmaya başlayan ve konuşabilen çocuklar için piyasada müthiş kaynaklar var yalnız o müthiş kaynaklar bedava değil :) Ama internette bedava pek çok okul öncesi yazdırılabilir eğitim kartları sayfaları setleri ve kitapçıkları sunan siteler.

1+1+1=1‘de en güzellerinden birisi. Biliyorum ingilizce ama sayıların dili yok üstelik dil eğitiminde  biliyoruzki artık erken yaş çok daha önemli.

Sitede çocuklar için hazırlanan setler var. Mesela aşağıda gördüğünüz prenses seti gibi bu kızlar için erkekler için araçlar seti ya da korsanlar seti  gibi çeşitli seçenekler bulmak mümkün. Bir setin içinde el alıştırmaları basit sözcükler eş ya da farkı nesneleri bulma örüntü takibi gibi hem görsel olarak çok zengin,  hem de akılda kalıcı ve eğlendirici sayfaları yazdırabilirsiniz. Sayfalar pdf formatında tek ihtiyacınız olan dolu kartuşlar ve ve bilgisayara bağlı bir yazıcı. Ayrıca ben çarkları da oldukça faydalı buldum.

 

Çeşitli çarklar var mesela matematik çarkı çevrilip hangi sayı geldiyse sayılıyor basit tahta mandallara yazılan aynı sayı çarka tutturuluyor. Sonra tekrar çevriliyor toplama yapacak bir seviyedeyse toplama işlemi yaptırılıyor sonuç yine mandala tutturuluyor. Sadece matematik değil çarkların araçlıları, hayvanlıları meyvelileri vs hepsi var. Annelere hatta ana sınıfı öğretmenlerine hoş bir kaynak.. :) Güle güle kullanın

Not: Verdiğim linklerde bastırılacak sayfalar ve setler mevcut aşağıdaki resimleri örnek olması açısından ekledim..

Bunu da seversin  Bebeğinizin ilk tulumunu oyuncak ayı yapın!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. yasemin dedi ki:

  Site çok güzel, bayıldım. Ama bir türlü print alamıyorum pdf sayfası açılmıyor. Neden olabilir?

  • annekaz dedi ki:

   ben böyle bir sorunla karşılaşmadım ilk pdf reader in düzgün çalışıyor mu mesela çalışıyorsa birlikte açmak yerine belki sağ klik hedefi farklı kaydet deyip söz konusu print edilecek pdf leri bilgisayarına kaydedebilirsin ya da bağlı bir yazıcı varsa print seçenği ile kaydetmeden yazdırabilirsin. Bu arada Foxit reader tavsiyemdir :)

 2. yasemin dedi ki:

  Sorunu buldum. Mozilla da açınca olmuyor. Google chrome da açınca oldu.

 3. NAGİHAN dedi ki:

  KAYNAKLAR İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KIZIMA KAÇ YAŞINDAN SONRA UYGULAYABİLİRİM?

  • annekaz dedi ki:

   kaynakların içeriğinde kaç yaş için olduğu yazıyor ama sayfalar kolaydan zora doğru gidiyor kalem tutmaya başladğında yavaş yavaş başlanabilir 2. yaş üstü bence başlamak için güzel bir yaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim