Ev dekorasyonunda yeşil fikirler

Annekaz
9 Mayıs 2019
Yorum Yok

Bu sene salon bitkileri ve yeşil çok moda. Deve tabanı ve tropikal yapraklar duvar kağıtlarından yastıklara seramiklerden halılara kadar her yerde. Doğrusu bu durumdan oldukça memnunum. Gittiğim bahçıvanlık kursunda tam olarak yeşile doyamamıştım :)

SALON BİTKİLERİ VE DEKORASYON

Eviniz küçükse köşeler için biraz büyük salon bitkileri tercih edebilirsiniz ama sayı artarsa ferahlık, basık ve karanlık bir hava oluşturabilirsiniz.

Sade ama evdeki güneşe ve alınan ışığa göre bir bitki seçmelisiniz. Çiçek koymak istediğiniz noktanın en çok ışık aldığı zamanında fotoğraflayın salon bitkisini alacağınız çiçekçiye ya da fideciye gösterin o size uygun bir salon bitkisi önerecektir. Deve tabanı, Yukka, Benjamin,Kauçuk,Aşk merdiveni, para çiçeği , efe püskülü, kurdela çiçeği hemen her ortama uyum sağlayabilen gösterişli ve yeşil bitkilerdir.

Fotoğrafta üstte Difenbahya, Paşa kılıcı ve Aşk Merdiveni kullanılmış. Saksıları ile beraber dekorasyonla bütünleşen bu salon tam bir dinlenme alanı haline gelmiş.

EVDE NEDEN YEŞİL OLMALI?

Tabi sadece taze salon bitkileri ve çiçekler değil, dekorasyonda yeşil detaylara yer vermek de eve tazelik katıyor.

Evin tamamı değil ama küçük bir köşe özellikle balkonda yapacağınız bir yeşillik size çok iyi gelecektir.

Yatak odasında konulacak bitkilere dikkat etmeli ve mutlaka araştırmalısınız. Bazı bitkiler siz uyurken çeşitli gazla üretebilirler. Hoşunuza gideceğini düşündüğüm bir kaç yeşil salon dekorasyonu ekledim..

Bunu da seversin  Çok sulu boya
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim