Hayalet Tozu – Hanzade Servi

Annekaz
19 Ocak 2015
4 Yorum

Hayalet Tozu’nu elinize aldığınızda fantastik bir çocuk- genç romanı olarak görebilirsiniz, ama  okumaya başladığınızda yaşınız kaç olursa olsun bu benim için diyor ve merakla sayfaları çeviriyorsunuz.

Benim için Hanzade Servi ve Hayalet Tozu kitabının ayrı bir yeri var çok erken yaşta evlenip erken yaşta anne oldum. Çocuklarla aramda uçurumlar olmayınca da aynı zevkleri paylaştık. Bu kitap da bizim için unutulmazlar arasında.

Hayalet Tozu’da benim Melike’nin ElifNur’un Kaan’ın Kardeşim Tuğba’nın Kızları Berfin ve Aslı’nın  çok severek okuduğu onların çocukluk hatıralarında bizim son gençlik yıllarımızda kalan bir eser oldu. Kime verdiysem kitabı ya üç günde ya bir haftada okuyup bitirdi. İçindeki macera ruhu ölmemiş, meraklı heyecanlı, arkadaşlığın ne olduğunu bilen ya da arayıp bulamayanlar için harika  bir kitap her çocuk ya da içindeki çocuk bir yerlerde saklı olan herkes okumalı.

hayalet-tozu

Ne yalan söyleyeyim bir süre 2. çıkar diye umut ettim ya da çıkarsa nasıl olur diye kızlarla konuştuk  ama sanıyorum en güzeli böyle kalması.. Hanzade Servi Hayalet Tozu 485 sayfalık oldukça kalın bir roman kitapların kalınlıklarına göre değerlendiren çocuklar için ağır ama içeriği gerçekten hayalet Tozu gibi tabi çok akıcı,  kitap kalın okuma keyfi daha fazla demek gerçekten  şimdi kısaltılmış versiyonu kitapçılarda satın alın hediye edin ama mutlaka okuyun…

Bir Dolap Kitap’tan aldığım burada yazamadığım her şeyi anlatan çok hoş bir Hayalet Tozu değerlendirmesi..

Bunu da seversin  Kağıt balerin bebekler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. bademlebuduk elif dedi ki:

  beni çocukluğuma götürür mü anne kaz?

 2. gulsen dedi ki:

  Tam benlik bir kitap desene.

 3. ayşegül ayhün dedi ki:

  İlk fırsatta ben de bu kitabı kızlarmla okumayı çok isterim

 4. Emine Kanak dedi ki:

  Tam benlikmis zaten kitap diyince akan sular durur ben de :) en kisa zamanda alinacak listesin de :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim