Filozof Çocuk Serisi

Annekaz
28 Ocak 2011
2 Yorum

Filozof Çocuk TUDEM yayınlarından çıkartılan adı gibi değişik bir çocuk kitabı, hikaye kitabı desem değil, masal değil her kitabı aslında bölüm bölüm hayatı anlatıyor. Hayat, ölüm, büyümek, güzellik, çirkinlik, hırs, inat, sevgi, nefret..hepsini çocuklarla beraber sorguluyor.
 Çizimler çok güzel her bir kitap bir çizer tarafından resmedilmiş. Bu kitap 7 yaş üzeri çocuklar ve çocuklarına vakit ayırabilen anne babalar için, bu kitabı çocuğa verip okumasını beklemeyin çünkü bu kitapla beraber soru soracak kitapta sorulan sorulara cevap verebilecek ebeveynler şart :) Bazı sorular çok zor.. Tabi bu sorular sayesinde çocuklar beyin jimnastiği yapıyor hiç düşünmediği ya da bizim aklımıza gelmeyen ayrıntılar ortaya çıkarıveriyor..Çok uzun zamandır kitap tanıtımı yapmıyordum 15 tatil öncesi 7 yaş üzeri kitap arayanlar için bu da benim seçeneğim olsun..  =)
 Diğer fotoğraflar ve ayrıntılar devamında..

Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Eczanede 5 dakika Okulda 5 saat
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. içimizdeki karnaval dedi ki:

    Kitap olunca not almadan geçemiyorum…Şimdiden oğluma arşiv oluşturuyorum…Güzel paylaşım :)

  2. (=^_^=)Zennn~~ dedi ki:

    bence çok mantıklı olmuş çocuklar için böle kitapların yapılması. tabi içinde yazanları okumadan da direk çocuğa okumamak lazım :D yaşım küçük malum ama kardeşim biraz daha büyüdümü bu tarz kitaplar okumak isterim ona çünkü; şimdiki gençlerin ne kadar bozuk olduğunu söylüyor herkes ama gençlere değilde birazda ailelerinde suç bulmak lazım. tabi ailesi elinden geleni yaptıysa ama genç akıllanmadıysa o ayrı. ama suç ailesinde olanlarıda var bunun bilincindeyim. ailesi suçlu olanların suçuda çocuklarını sadece tv ve pc ile büyütmeleri, çocuklarıyla yeterince ilgilenmemeleri ve onlara hayatın gerçeklerini öğretmemelerinden oluyor. ben 13 yaşındayım ve o kadar çok sorunlu kişiye rastladımki. tamam bende mükemmel değilim ama onlar aşabildikleri kadar sınırları aşmaya çalışıyorlar. akılları fikirleri hayalde. hayal kurmanın kötü birşey olduğunu söylemiyorum ama dünyada yaşıyoruz her hayal olamaz ya :) üzgünüm çok uzun yazmışım. paylaşımınız için teşekkürler :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim