İlginç ama gerçek bilgiler

Annekaz
18 Mart 2019
1 Yorum

Hayatınız boyunca kulağınıza küpe etmeniz gereken tuhaf ve gerçek bilimsel verilere hazırsanız başlayalım.

KISA BOYLU İNSANLAR DAHA SALDIRGANDIR

Bu tuhaf bilgi yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Özellikle erkeklerde kısa boylu olanların daha saldırgan olduğu keşfedilmiş, tabi bu herkes için değil siz çok yumuşak başlı ve kısa boylu bir erkek olabilirsiniz, ama bilim yalan söylemez..siz kısa ya da uzun tüm şiddet yanlısı erkeklerden uzak durun.

GENÇ GÖRÜNEN İNSANLAR DAHA UZUN YAŞIYOR

Herkes size yaşınıza göre genç olduğunuzu mu söylüyor o zaman çok şanslısınız sadece genç gösterdiğiniz için değil, aynı zamanda bilime göre uzun bir ömrünüz olacak demek. Danimarkalı bilim adamları aynı zamana karışık ve stresli hayat yaşayanların daha yaşlı gösterdiğini de söylüyor.. Huzur her şeyin başı…

ANNENİN ÇOCUĞUNU ÖPMESİ SEVGİDEN DEĞİL..

Herhangi bir anne, bebeğini sonsuza dek öpmek ve kucaklamak ister. bu sadece sevgi yüzünden değil.  Bir anne  bebeğini öperken bebeğin cildindeki patojenlere aşina olur. Annenin bağışıklık sistemi tarafından bu patojenler tespit edilir ve B lenfositlerine sinyal gönderir. Anne sütündeki antikorların buna uygun üretilmeye başlamasını sağlar, bu onları nötralize eder ve bebeği çeşitli hastalıklardan korur. Yani bebeğin bağışıklık sistemi ve sağlığına göre anne sütü değişiyor..

SU İHTİYACI YAŞA GÖRE DEĞİŞİR

Kişi büyüdükçe susuzluk hissi azalır . Vücudun tüm sistemleri, gençlerde çalıştığı gibi değildir, bu yüzden yaşlı insanlar daha az sıklıkta su içer. Bununla birlikte, su hala eskisi kadar önemlidir. Eksikliği vejetatif vasküler bozukluklara ve hipertansiyona neden olabilir . Bu nedenle yaşlı akrabalarınızın ne kadar su içtiğine dikkat etmeniz önemlidir. Onlar su içmeyi unutabilir siz hatırlatın.

HERKESİN UYKU İHTİYACI FARKLIDIR

Normal bir insan günde 7-8 saat süren uyku yeterlidir. Ancak, bu kuralın istisnaları olabileceği ortaya çıktı. Uyku ve uyanıklık süresini düzenleyen hDEC2 genindeki bir mutasyonun varlığı uyku süresini 4 saate kadar düşürüyor. Bu nedenle herkesin uyku ihtiyacı farklı olabiliyor.

TAVUKLAR İÇİN LENS ÜRETİLDİ!

Tavukların kontakt lenslerini hiç duydunuz mu? 1980’lerde bir Amerikan şirketi olan AnimaLens , çiftçilere tavukları daha az agresif kılan ve yumurtlama verimliliğini artıran kırmızı kontakt lens önerdi . Saldırganlık, tavukların kırmızı merceklerden iyi görmediği ve bu nedenle birbirlerine saldırmadığı için azaldı. Bununla birlikte, lenslerden mikrop kapan tavuklar hasta olmaya başlayınca projeden vazgeçilmiş.

KOZMETİK TESTERLARI SİZİ HASTA EDEBİLİR

Kozmetik mağazalarında testerlar büyük ilgi görür zararsız diye baktığımıztoz farlarda bile çok farklı virüs ve mikroplar sizi bulabilir. Ünlü kozmetik marka dükkanları arasında bir analiz yapıldı ve sonuçlar çok kötü çıktı küf sporları (% 28) ve Staphylococcus bakterileri (% 48) olarak tespit edilmiş. Bu spor ve bakterilerin pis lokanta ve hijyen nedir bilmeyen insanların ellerinden çıktığını söylemeye gerek yok galiba..

Bunu da seversin  Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir?

HAMİLELİKTE BEBEK ANNEYİ TEDAVİ EDER

Bu efsane değil tam olarak bir gerçek. Bebeğinin sağlığını önemseyen ve koruyan sadece anne değil, bebek de annesinin sağlığı için yardımcı olabilir.. Rahimdeyken, kendi kök hücrelerini annesinin zarar görmüş organlarına geri gönderebilir. Embriyonik kök hücrelerin annenin organlarına aktarılması ve dahil edilmesine uterin mikrokimerizmi denir .

DİNDARLAR İÇİN TELEFON

Elektronik piyasasındaki büyük rekabet nedeniyle, üreticiler , dindar olanlar da dahil olmak üzere insanların ihtiyaçlarına karşı çok hassaslar . 

Bu yüzden ek bir işlevi olmayan telefonlarla geldiler – bir metin yazamaz, internette sörf yapamaz veya onlarla fotoğraf / video çekemezsiniz. Onların tek işlevi arama yapmak. Bu telefon Koyu yahudiler için kosher kurallarına uygunmuş.

KAYNAMIŞ VE KAYNAMAMIŞ SUYUN BUZ HALİ FARKLIDIR

Kaynamış sudan yapılan buz kristal kadar şeffaftır. Kaynanamış suyun içindeki mikroorganizmalar nedeniyle buz hali bulanık olur.

İLK ÇOCUKLAR KİLO ALMAYA DAHA ALVERİŞLİ

Doğum sırası kilomuzu veya fazla kilolu olma riskini etkiliyor . Örneğin, ilk doğan çocuklar, onlardan sonra doğan çocuklardan daha fazla kilo almaya eğilimlidir. Bununla birlikte, bilim adamları bu eğilimin neden ortaya çıktığını henüz tam olarak anlamadılar ancak bunun plasentaya kan tedarikindeki farklılıklar ile ilişkili olduğunu düşünüyorlar. Bence anneler ilk çocuğu daha sıkı yediriyor :)

KAĞIT POŞETLER ÇEVREYE DAHA ZARARLI

Aslında, kağıt çantaları üretirken çok sayıda ağaç yok edilir. Üretim işleminin kendisi tüm canlılar için zararlı gazlar yayar, atmosferde muazzam hasara neden olur. Bu nedenle, popüler çevre dostu kağıt poşetlere geçmeden bir kere daha düşünün işin sırrı geri dönüşümde ki bu da bir sanayi.. en iyisi bez çanta.

KADINLAR FARKLI DÜŞÜNÜYOR, FARKLI DİNLİYOR

Uzun zamandır kadın ve erkeklerin düşünme, karar verme gibi beyin bölümlerinin farklı yerlerini kullandığını biliyoruz. Indiana Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırmacıları daha ilginç bir şey buldular biz de farklı dinliyoruz. Erkekler beynin temporal lobunun yalnızca bir tarafıyla sesleri işlerken, kadınlar bu amaçla her iki tarafı da kullanırlar yani kadınlar dinlerken beyinlerinin daha geniş bir alanını kullanıyor.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. tubanur dedi ki:

    tabi adam dinlerken anlattigini dinliyo. kasin dinlerken o dinlediklerinden kafada bin tanr varsayımla bin tane senaryo yaziyo. ??
    acaba agresif insanlara da kirmizi lens taksalar tavuklar gibi sakinlesirmi ki ?? hicmi usenmediniz abi ua tavuğa lens nedir minnak minnak ne yani oturup tek tek onlara lens mi takcaklardi ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.