Kadınlar için kendini savunma hareketleri

Annekaz
17 Şubat 2015
2 Yorum

Malum kadına şiddet ve taciz her devirde özellikle ülkemizde sözlü yazılı ya da mobbing ne derseniz deyin her şekilde yaygın. Bir de elle taciz var ki ya da şiddete yönelik tacizler var ki sizi fiziksel olarak hedef alır ve bir kere izin verirseniz göz yumarsanız devamı gelir. Öncelikle kendini savunmanız ayıp değil sizi birisi taciz ederse bağırın haddini bildirin o belki utanmaz hatta sizi bili suçlayan olabilir ama bu önemli değil önemli olan sizin kendinizi savunmanız her ne şekilde olursa olsun.

Fiziksel tacizler ya da yeltenmeler içinse biraz ders almak en doğrusu galiba. Güçlü erkek güçsüz zayıf kadına her şeyi yapabilir ya da bir erkeğe karşı kendimizi nasıl savunuruz? Tabi ki profesyonel hocalardan ders almak en güzeli ama buradan temel hareketleri öğrenip birbiriniz canını yakmadan evde antreman yaparak ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

kendini savunma

Özellikle fiziksel olarak daha güçlü ya da uzun boylu iri bir erkek için düşünülerek yapılmış bu hareketler..

 

Bunu da seversin  Kadın nasıl dövülür bilmiyorsanız polisten öğrenin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ayşegül dedi ki:

    Hiç bir kadın kendini savunmak zorunda kalmasa keşke…

  2. Tuğba dedi ki:

    Keşke bu dünyada kimse kimseyi dövmese. Kadına şiddeti nasıl kınıyorsam aynı oranda erkeğe karşı şiddeti de kınıyorum, çünkü bazı yerlerde sayıları çok az olsa bile erkekler de kadınlar tarafından dövülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim