İnstagram hesabınızı korumaya alın

Annekaz
26 Nisan 2015
2 Yorum

İnstagram şüphesiz şu yaşadığımız sosyal medya dünyasının içinde en değerli paylaşım alanı. Eğri oturup doğru konuşalım maddi olarak da manevi olarak da instagram’ın hem bloggerlara hem fenomenlere getirisi çok fazla.

Renan Tavukçuoğlu’nun dediği gibi Kocasından beğeni alamayan kadınların 500 beğeni alıp mutlu oldukları öylesine sıradan bir alan değil çok emek harcanması gereken çok narin bir alan instagram (Renan Tavukçuoğlu ve Tavsiye Kanalı konusuna sonra geleceğim, zira bu konu Renan’dan da Tavsiye Kanalı’ından da önemli ) Son zamanlarda özellikle takipçi sayısı yüksek hesapların peşine hırsızlar düştü.

Instagram-FB-Money

Gerçek sayıda binbir emekle oluşturulmuş hesaplar gerçekten çok kıymetli, örnek 800 K (800 Bin) takipçisi olan bir yemek bloggeri sadece instagram hesabından yayınladığı iki saatlik bir reklam karşılığında en az bin lira tanıtım ücreti alıyor. Bu büyük bir gelir. Hırsızlar işte bunun peşinde. Hatta Çok yüksek rakamlara instagram hesapları satılıyor. Bütün yüksek takipçili sosyal medya hesapları için aynı şeyi söyleyebiliriz facebook bu yarışlarda geri de kalsa da yarın ne olacağı hiç belli olmaz. Benim de çoğu hanım yaklaşık 130 bin üyeli sayfam içinde hırsızlık teşebbüsleri oldu ama hesabımı her zaman korudum.

İnstagram ve sosyal medya hesaplarınızı nasıl korursunuz?

Öncelikle şifre çok önemli, küçük büyük harfler, sayılar mümkünse özel karakterler kullanın. Doğum günü vs tarihlerini hiç bir zaman şifre olarak seçmeyin.

Gelen maillere dikkat edin. Twitter, facebook hesaplarınızı telefonlarınıza bağlayın, başka bilgisayar ve ya telefonlardan hesaplarınıza girmeyin

Tıkladığınız linklere dikkat edin, yabancılardan gelen mailler mesajlar gönderilere tıklamayın

Durup dururken bir arkadaşınız size bir link gönderirse önce konuşun sorular sorun çok gerekmedikçe tıklamayın uzantılara dikkat edin

Ketum olun internet dünyasından herkese şüpheyle bakabilirsiniz.. Çok yakın arkadaşınızın hesabı çalışmış olabilir bilemezsiniz..sizi de tuzağa düşürmesi an meselesidir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Handercels dedi ki:

    Sayfamin kapanmasini stemiyorum
    Spamlari silinsin

  2. elli dedi ki:

    anne kaz neya safsdfas

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim