Jean elbiseler yeniden moda oluyor

Annekaz
10 Mart 2016
Yorum Yok

Jean modası asla geçmez Jean pantolonlar ve gömlekler zaten klasik ama bu sene jean elbise modellerini de sık sık göreceğiz. Yüksek bel jeanlar, boy friend jeanlar zaten moda bir de üzerine bu sene çok yırtıldı ama benim en sevdiğim jean elbiseler geri dönüyor.

Kot demek rahatlık demek, her gün aynı kıyafeti giyip kimsenin umursamaması demek hafif fazla kiloları toplamak demek ( tabi yüksek bel jeanlardan bahsediyorum) peki kot elbise alırken nelere dikkat etmelisiniz?

1- Kilonuz önemli Kot elbiseler kiloları saklamaz üzerinize yakışan bir model seçin. Zayıfsanız şanslısınız çünkü kot elbiselerin büyük bedenleri neredeyse hiç üretilmez.

2- Jean, denim, kot? Kotlar aslında ağırlık ve dokumalarına göre ayrılır. Elbiselik denim kumaşı ayrıdır, pantolon yrı, ceket ayrı fakat kaba bir kumaştan da elbise yapılıyor dökümlü mü kalıp gibi mi durmasını istiyorsunuz siz karar verin. Genelde elbiseler ince denim kumaşlardan üretilir.

3- Kombinleyin. 1 elbiseyi pek çok şekilde kullanabilirsiniz. Altına converse giyerseniz spor olur yaz günü bir şapka ile tamamlanır, akşam şık bir davet varsa zarif bir ayakkabı , şık bir çanta ile geceye hazırsınız demektir.

4 – Jean elbiseleri e bay ya da aliexpress den alabilirsiniz.

5- Jean elbise ve pantolonları kurutucuya atmayın atarsanız ütü ayarında ve nemli olarak çıkarıp hemen ütüleyin bir kere kırışıklık izi olunca bir daha düzeltmek zor oluyor..

Bunu da seversin  Eski kazaktan şapka yapımı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.