Kadın saçından neler yapılır?

Annekaz
7 Temmuz 2014
Yorum Yok

Aslında kadını erkeği yok saçtan neler yapılır desek daha doğru olur. Çin’den insan saçı ihracatı son zamanlarda 15 tonu bulmuş insan saçı peruk kirpik postij vs yapımında zaten yüzyıllardır kullanılıyor ama özellikle ABD’ye gönderilen saçlar sadece kozmetik sektöründe değil gıda sektöründe bile kullanılıyor insan saçı ve gıda mı? evet İnsan saçı hamur işlerinde kullanılan sistein ismi verilen bir amino asit olarak pizza gibi gıdalara katılıyor.. Bununla  bitmedi, Çin’den Vietnam’dan ithal edilen kadın saçların çoğunu alan ABD insan saçını gübre olarak kullanıyor. Organik tarımcılıkta insan saçı kullanmaya başlayan ABD özellikle domates yetiştirmek için insan saçının çok etkili olduğunu kanıtlamış.

Saçla ilgili araştırmalar sadece bu kadarla da kalmıyor insan saçından yapılan paspas şeklinde örgülerin denizin üzerindeki yağı da temizlediği ortaya çıkmış yani insan saçı çevreyi korumaya da yarayacak.

Peki neden insan saçı? İnsan saçı bilenen en hzlı büyüyen ağaçtan bile 16 kat daha hızlı büyüyor. Ve neredeyse hiç emeksiz bir kaynak geçen yıl Hindistan’ın saç ihracatı 15 milyon doları geçmiş. Aynı zamanda çok büyük bir ekonomi. Dekoratif ürünlerden tutunda yatcılığa gıda kimysallarından kozmetiğe kadar her alanda kullanılıyor.. Aşağıda izleyeceğiniz video ise küçük bir örnek

 

Screenshot_32

Bunu da seversin  Dukan diyeti; Pırasalı Yulaf kepeği ekmeği
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim