Oyuncak bebek saçı nasıl açılır? Bebek saçı tamiri

Annekaz
13 Mayıs 2020
Yorum Yok

Oyuncak bebekleri muhteşem görünümleri ile özellikle kız çocuklarının en sevdiği oyuncak. Barbie bebekler malum fiyatları ile el yakıyor oyuncak bebeklere iyi bakmalı ve çocukları tutumlu olmaya özendirmeliyiz. Barbie bebekler aslında oldukça sağlamdır. Barbie bebeklerin saçları çabuk dolaşır ve taraması çözmesi oldukça zor hale gelebilir. Oyuncak bebek saçı nasıl açılır? Nasıl ilk haline getirilir? Bebek saçı tamiri nasıl yapılır anlatacağım.

DOLAŞAN BARBİE BEBEK SAÇI NASIL AÇILIR?

Barbie bebeklerin saçlarını açmak içim yapmanız gereken bir kaç işlem var. Bunun için malzemeler

Sabun

Yumuşatıcı

Saç kremi

İnce Tarak varsa kedi kaşıma tarağı

Saç düzleştirici

yağlı kağıt

Yapımı

Oyuncak bebeğinizin saçını sabun ile güzelce yıkayın durulayın. Biraz sertleşir ama tertemiz olur. Kirden yağdan arınsın saçlar. Daha sonra durulayıp yumuşatıcılı su  dolu bir bardak ya da leğene bebeğinizin kafasını sokun. Sonra ıslakken çok az saç kremi ile bebeğinin saçlarını avun durulayın. Nemliyken tarayın ince bir tarak ya da kedi köpek fırçası bile olur. Kuruduktan sonra Bulduğunuz en ince saç düzleştiricisine kağıt sarın her iki tarafına da  tabi ki bu şekilde bebek saçını düzeltin. Hasar görmüş uçları kesin. İşte yep yeni bebek saçları hazır.

Bu kadar uğraşamam derseniz bir su bardağına biraz su koyun  yarım kapak yumuşatıcı ekleyip karıştırın. Bebeği ters olarak kafası aşağıya gelecek şekilde bardağa daldırın bir süre bekleyip  tarayın ve kurulayın.

Bunu da seversin  Çift taraflı kitap çantası ve etek pantalon
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.