Kalıcı Oje Nedir? Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Annekaz
6 Nisan 2021
Yorum Yok

Tırnakların bakımlı görünmesinde ojelerin rolü oldukça fazladır. Fakat yoğun iş temposu arasında oje sürmeye vakit ayırmak oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldıran işleme ise kalıcı oje uygulaması adı verilmektedir. Kalıcı oje uygulaması sürülen ojenin 1 ay kadar tırnaklarda aşınmadan ilk gün ki gibi görünmesine yardımcı olmaktadır. 

Kadınların sıklıkla tercih ettiği bu uygulamanın avantajları oldukça fazladır. Kalıcı oje nedir sorusu özellikle uygulamayı yaptırmak isteyen kadınların merak ettiği bir sorudur. Uygulamanın nasıl yapıldığı ve nasıl çıkarılacağı ile ilgili birçok soru mevcuttur. 

Kalıcı oje uygulamasında kullanılan UV ışınları sürülen ojenin kalıcılık süresini arttırmaktadır. Sürülen ojenin ilk gün ki gibi parlak ve muazzam görünmesine imkan sunan bu uygulama manikür ve oje ile uğraşmak istemeyen kadınlar için ideal bir tercihtir. Oldukça kolay uygulanabilir olması tercih edilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı ojenin kalıcılık süresi ortalama bir aydır. Bir ay içerisinde kullanılabilen ojeler tırnakların bakımlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Sürüldüğü andan itibaren parlak ve manikürlü bir tırnak görüntüsüne ulaşılması sayesinde kadınların severek yaptırdığı bir uygulamadır. Doğru kullanım ile kalıcılık süresinin arttırılması mümkündür. 

UV ışınları sayesinde ojelerin kalıcılık süresi ciddi şekilde arttırılmaktadır. Ojenin kalıcılık süresini etkileyen bir diğer unsur ise yaptırıldığı yerdir. Doğru ürünlerin doğru şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Kalıcı oje için kullanılan malzemeler bilinçli kişiler tarafından uygulanmalıdır. 

Ojenin kalıcılık süresinin arttırılması için temizlik malzemelerinin el ile temasından kaçınılması gereklidir. Sürekli deterjan, su ve diğer temizlik malzemeleri içerisinde bulunan tırnaklar aşınabilmektedir. 

Ayrıca kalıcı oje işlemi sonrasında kişinin törpüleme yapması tavsiye edilmemektedir. Ojenin kendi yapısının bozulmaması ve tırnak bütünlüğünün sağlanması adına küçük detaylara önem verilmesi gereklidir.Kalıcı Oje Nasıl Temizlenir?

Kalıcı oje nasıl çıkartılır sorusu özellikle işlemi yaptırdıktan sonra dile getirilen bir sorudur. Kalıcı oje bu konuda deneyimli kişiler tarafından çıkartılmaktadır. Birçok kişi klasik asetonlar ile kalıcı ojeyi çıkartabileceğini düşünmektedir. Bu oldukça yanlış bir algıdır. 

Bunu da seversin  Boncuklu atkı

Tırnaklara zarar vermemek için kalıcı ojenin mutlaka yaptırılan yerde çıkartılması gereklidir. Ojenin çözülebilmesi için kullanılan solüsyon kalıcı oje için özel olarak üretilmektedir. Bu solüsyon sayesinde tırnaklar zarar görmeden kalıcı oje çıkartılmaktadır. 

Uv ışınları ile kalıcılığı arttırılmış olan ojenin klasik oje çıkartıcılar ile temizlenmeye çalışılması sonucunda tırnaklar zarar görebilmektedir. Kalıcı oje çıkartma işleminde uygulanan solüsyon tırnak yüzeyinde 10- 15 dk kadar bekletilmektedir. Yavaşça çözülen oje soyularak oldukça kolay şekilde çıkarılmaktadır.Kalıcı Oje Evde Nasıl Çıkartılır?

Kalıcı ojenin evde çıkartılması tavsiye edilmemektedir. Tırnağa zarar verilmemesi adına en doğru çıkartma işlemi kalıcı ojenin yaptırıldığı yerde olmalıdır. Evde kalıcı ojenin çıkarılabilmesi için uygulanan birçok farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan en sık kullanılanı ise asetona pamuk dökülerek alüminyum folyo ile tırnağın üzerinde 10 dakika bekletilmesidir. 

Bu işlem büyük ölçüde ojeyi çözse de tırnağa zarar vermektedir. Eğer kalıcı oje işlemi sonrasında tırnağın zarar görmesi istenmiyor ise doğru şekilde çıkartılmasına özen gösterilmesi gereklidir. Kalıcı oje evde nasıl çıkartılır sorusu sıklıkla sorulsa da doğru bir işlem değildir.

Kalıcı Oje Tırnağa Zarar Verir Mi?

Kalıcı oje doğru şekilde uygulandığı sürece tırnaklara kesinlikle zarar vermemektedir. Aksine tırnak kırılma oranını düşürdüğü bilinen kalıcı oje uygulaması tırnakların bakımlı görünmesine olanak sağlamaktadır. 

Kalıcı ojenin içeriğinde tırnağa zarar verebilecek maddeler bulunmamasına karşın doğru şekilde çıkarılmaması tırnakları zayıflatmaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi için doğru şekilde çıkartma yapılması oldukça önemlidir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim