Karagöz Hacivat yaptık

Annekaz
1 Mayıs 2008
4 Yorum

Sık sık çocuklara proje ve performans ödevleri veriliyor.Çoğu zaman isyan ediyorum çünkü 3 adet çocuk olunca insan biraz ödevlerden sıkılıyor:) Ama bu proje çok özeldi zevkle yaptık sonuç gördüğünüz gibi çocukların gözlerinin içi gülüyor yapımı biraz maceralı oldu…Öncelikle hem şeffaf hemde uygun sertlikte malzeme bulması zor oldu.Bulduğum asetatlar uygun sertlikte değildi kalın buldum oda biraz mavi idi artık o kadar olur dedik razı geldik. Karagöz.net sitesinden aldığımız karagöz ve hacivatı malzeme üzerine çizip kestik guaj boya ile boyadık parçalarını iğne iplik ile birleştirerek orjinaline benzetmeye çalıştık.Arkasına sopa takıp canlandırmaları bitirdik.Karton bir kutudan beyaz perde yaptık arkasına mum koyarak gösteriyi hazırladık.Gerçekten çok güzel oldu.karagöz.net sitesini hazırlayan bu sanata emek veren herkese çok teşekkürler müthiş zor bir iş ellerinden öpüyorum.. Bu projeden 95 bekliyor 5 puanı mavi astetdan dolayı kesiyoruz :))Buradaki oyunu hazırladılar ufak tefek değişikliklerle biraz daha okula uydurdular.

hhhb kkkb

Bunu da seversin  Tuvalet kağıtlarına da süs!!
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Cocukla Cocuk dedi ki:

  çok uğraştırıcı emekli bir çalışma bu, ellerinize sağlık gayet hoş olmuş

 2. esra dedi ki:

  proje ödevi için aynısını yaptım

 3. serap dedi ki:

  Merhaba;
  bizimde proje ödevimiz karagöz ile hacivat bir sorum var arkasına hareket ettirmek için hangi materyali kullandınız .Çok uğraştırıcı bir proje ödevi sağlam olması gerekli .Emeğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim