Keçe Takılar..

Annekaz
2 Nisan 2008
3 Yorum

Günümüzün hobi malzemesi keçe ile pek çok şey yapılıyor.Daha çok süsleme ve çocuk el işlerinde kullanılan keçe takı yapımına da değişik bir renk getirmiş.

Keçe ile renk alternatifi oldukça fazla çok kolay taş görünümü verilebiliyor yada eğilip bükülüp kesilebiliyor.Bazı takılar çizgi film kahramını gibi görünmenize neden olsalarda çok zarif takılarda yapmak mümkün.

Ayrıca keçeye işlenen taşlarla muhteşem tasarımlarda sizin elinizde..Keçeden top yapmak hakkında bir fikriniz yoksa buraya ham keçe malzemesi almak için Nako’nun sitesine ben aldım bu keçeyi nasıl düzleştireceğim diyorsanızda buraya tıklamınızı öneririm..

Keçe ile ilgili , özellikle yapımı ile ilgili Türkçe kaynak bulmak çok zor.Keçe, sabun ile işlem görüyor.Ham keçeyi top yapmak çok kolay biraz parça kopartıp sabunlu su ile avuç içinde yuvarlamak yeterli fakat düz keçe yapmak hele desenlisi biraz tecrübe gerektirir..

Buradan da Keçe takılar.. ‘a bir göz atabilirsiniz ..birde şunlar var1 2 3 4

Bunu da seversin  Canım elektrikli süpürgem - Fakir Elektrik süpürgesi
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. PERİLİ KÖŞK dedi ki:

  keçenin sabunlu su ile şekil alması çok ilginç geldi….
  nako keçe resimlerini önce yün zannettim….ne iyiymiş denemek isterim doğrusu,edanın keçe kolyesinde ki topçuklardan Ankara’da aramış da bulamamıştım ,ama her renginden almak lazım keçe yünlerin.
  paylaşımın için teşekkürler….

 2. www.edasuner.com dedi ki:

  Yapması zor tabii bak benim kendi yaptıklarım da burada annecik. Sevgiler

  Takı Yapımı / Keçe Ponpon Kolyem ve Küpelerim

  ve bu


  Kanal Türk’teki Çekimimden / Keçe Yaka İğnelerim

 3. nako dedi ki:

  Nako web sitesinde ıslak bve kuru keçeleme yöntemöleri ayrıntılı olak Keçe Öğreniyorum gölümünde bulunuyor. Detaylı inceleyebilirsiniz. AYrıca keçe yapımında kullanılan fırça, tekli iğne , çoklu iğibe gibi malzemler de satılmaktadır Nako sitesinde online.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.